Як розпізнати правду.

«Усі брешуть!» - Стверджує один доктор з відомого телесеріалу. Але тим цінніше стають хвилини правди, коли співрозмовник не бреше, не прикрашає і не ухиляється. Це потрібно навчитися помічати, щоб випадково не образити людину своїм недовірою.
Інструкція
1
Існує кілька видів брехні. Найбільш відома - це, напевно, брехня на спасіння. У дитинстві ви брешете мамі, що їли на обід суп, в університеті - що дипломний проект практично готовий.
2
Другий різновид - брехня приховування. Практично в будь-якому випадку інформацію можна подати так, що вона буде працювати на вас, приховавши при цьому незначні деталі.
3
Брехня для красного слівця - прикрашання своїх вчинків з метою домогтися до себе поваги.
4
маніпулятивна брехня - це обман у звичному розумінні слова, розрахований на те, щоб за допомогою брехні добитися яких-небудь дій від опонента. І провокаційна брехня розрахована на те, щоб з її допомогою дізнатися правду від співрозмовника.
5
Є у брехні і свої симптоми. Під час розмови уважно спостерігайте за співрозмовником. Він буде моргати частіше, ніж звичайно, голос його стане монотонним і навіть злегка заколисливим. Дивитися він буде не вам в обличчя, а трохи вбік. Перед тим, як сказати неправду, людина зробить паузу.
6
Останнім часом подібної інформації про те, як розпізнати брехуна, в книгах і в інтернеті з'явилося предостатньо. Зрозуміло, деякі люди намагаються контролювати себе. Але й таку брехню з легкістю можна розпізнати. Зверніть увагу, що у контролюючого себе брехуна буде неприродна усмішка, напружене обличчя і Звужені зіниці (адже він намагається дивитися вам в очі, хоча йому хочеться відвернути голову). Ваш співрозмовник призведе безліч фактів, які доводять його правоту, які він не став би виголошувати, будь його слова дійсністю.
7
Звертайте увагу на інтонацію співрозмовника. Зверніть увагу на висоту тону у фразі, в якій людина точно не брехав (наприклад, перед початком розмови ваш приятель повідомив, що нещодавно приїхав з відпочинку або придбав новий светр). І на підставі інтонації будуйте висновки про те, чи бреше ваш співрозмовник. Адже навіть фразу «я люблю тебе» можна вимовити таким тоном, що стає ясно - вона означає прямо протилежне.
8
Сказати багато чого можуть і жести. Складно повірити людині, яка повідомляє, що знає, як вчинити, і при цьому чухає потилицю.
9
Однак не варто відразу ж робити висновок про те, що людина бреше, на підставі пауз в мові, зміни інтонації і жестів. Людина може хвилюватися, можливо, перед зустріччю з вами з ним трапилося якесь важлива подія, і він досі відчуває емоції з цього приводу. Зрештою, у вашого співрозмовника може просто зачесаться ніс. А ось широко розкриті очі, звернені до вас, спокійний голос і розслаблена поза можуть відразу ж сказати, що людина говорить вам правду.