Як зв'язати годинник.

Елегантні, красиві і ... вовняні - як не дивно, але годинник може бути і такими. Якщо вони пов'язані своїми руками. Досвідчені майстрині зізнаються, що створити таку красу не так вже й складно. Головне, аби було бажання. І тоді у вас з'явиться ексклюзивна новинка на стіні.
Вам знадобиться
  • - пряжа, приблизно 500 грам;
  • - чотири спиці (як для в'язки носка);
  • - кругові спиці № 1, 2, 2.5
  • - кругла декоративна подушка;
  • - годинниковий механізм.
Інструкція
1
Починаючи в'язати годинник, наберіть 6 лицьових петель, які потім потрібно з'єднати в кільце. В'язати починайте на 4-х спицях. У другому ряду збільшуйте кількість лицьових петель наступним чином: з кожної вив'язувати ще одну (додаткову). У третьому ряду додайте ще петель за аналогією з попереднім. Так як на виході у вас повинно вийти 24 петлі, то розподіліть їх на 12 секторів. Продовжуйте в'язання, збільшуючи петлі тільки на кордоні секторів (на початку і в кінці) в кожному другому ряду. Таким чином у вас має бути пов'язане 26 рядів.
2
Коли в'язання вже не буде поміщатися на 4-х спицях, перенесіть його на кругові і продовжуйте працювати далі. Кожен сектор циферблата повинен складатися з 26 петель.
3
Не забувайте при в'язці грамотно оформляти кордону на циферблаті. При переході з однієї на іншу в'яжіть два ряди навиворіт. Потім поміняйте спицю на більшого розміру і, відповідно, збільште товщину нитки. Зробити це можна просто склавши нитку навпіл.
4
Тепер приступайте до в'язання другого кільця циферблата. Для цього розділіть кількість наявних петель на 24 і розподіліть їх на спицях так: навпроти кожного з секторів в'яжіть * 5 і.п, 2 л. п, 3 і.п, 2 л. п, 2 і.п, 2 л. п, 3 і.п, 2 л. п, 5 і.п *. Повторіть послідовність обмежену * 12 разів. Після того як ви зв'яжіть таким чином два ряди, наступний починайте в'язати по-іншому. З кожних 5 виворітних петель робіть 6 петель.
5
Далі в 4 ряду в'яжіть 6 виворітних петель, потім 2 лицьові, після знову 2 виворітні. Останню що залишилася на спицях виворітну петлю зніміть на додаткову спицю. Пізніше її потрібно буде завести за роботу. Тепер пров'яжіть 2 лицьові петлі і одну виворітну з додатковою спиці. Після слідують 2 в.п., після яких 2 лицьові знімаються на додаткову спицю. Далі знову 1 виворітну пров'яжіть, а потім зніміть 2 лицьові з додатковою спиці. Відразу ж після цього поміняйте схему в'язання: тепер в'яжіть 2 виворітні петлі, 2 лицьові, 6 виворітних. Таким же чином в'яжіть весь 5 ряд циферблата. А ось у 6-му ряду повинна помінятися число виворітних петель, які обрамляють кожен фрагмент. Тепер їх має бути сім замість 6-ти.
6
У сьомому ряду повторюйте 12 разів наступну конструкцію * 7 і.п, 2 лицьових, 2 і.п, 2 лицьових, з 1 і.п вив'язати 2 петлі, 4 і.п, з 1 виворітного вив'язати 2 петлі , 2 лицьові, 2 і.п, 2 лицьові, 7 і.п *. Восьмий ряд повторюйте без змін. У 9 знову збільште число "обрамляють петель" на одну (8 замість 7-ми). Поміняйте спиці на більший розмір.
7
В десятому ряду повторюйте схему в'язання зі зняттям петель на додаткову спицю. А от у 11-му потрібно збільшити число виворітних петель по різних сторонах фрагментів. Далі знову повторюйте всю схему зі знятими додатковими петлями, поступово збільшуючи кожен сектор з 26 до 36 петель.
8
Тепер в'яжіть 5 виворітних рядів, де, починаючи з другого, збільшуйте число петель на 12. Тобто після пров'язування цієї ділянки циферблата кожен сектор повинен збільшиться ще на 4 петлі.
9
Тепер потрібно провязать малюнок на циферблаті. Обов'язково симетричний. Перший ряд в'яжіть так: 3 лицьові, 3 виворітні петлі по всьому контуру. У другому ряду схема змінюється, і вже необхідно робити так: * 2 і.п, 1 лицьову зняти на додаткову спицю (перед роботою), далі - 1 лицьова з основною спиці, 1 лицьова з додатковою, 1 лицьова з основною, 2 і. петлі *. Так повторюйте до самого кінця ряду. З 3-го по 5-ий без змін. А у 6-му знову з'являється техніка зі зніманням петель на додаткову спицю. У 10-му ряду починайте перекручувати косичку у зворотний бік. Для цього 1 лицьову петлю зніміть на додаткову спицю, що знаходиться перед роботою, потім 1 лицьова з основною спиці, після 1 лицьова з додатковою і знову 1 лицьова з основною. Продовжуйте в'язання.
10
На вісімнадцятому ряду робота з циферблатом закінчена, тепер переходите до виготовлення бічної сторони. Перший ряд все виворітні петлі, другий - лицьова, виворітна, третій також. У четвертому ряду потрібно над лицьовою в'язати виворітну і навпаки. В'яжіть таким чином, поки краю вашої бічної сторони не співпадуть з краями декоративної подушки, яка власне і є підставою для ваших годин. Тепер починайте поступово зменшувати кількість петель, щоб вийшов в'язаний чохол.
11
Помістіть годинниковий механізм всередину подушки і витягніть кінчик в дірочку посередині чохла. Підключіть стрілки. І все, ваш годинник готові.