Як підібрати кахель на кухню. Як вибрати плитку для кухні.

При будівництві нового будинку, ремонті в квартирі, велика увага приділяється облаштуванню кожної кімнати, у тому числі і кухні. Декору відводиться окреме місце в ухваленні рішення про планування, зокрема вибору оздоблення стін, підлог. Матеріалом, яким виконують фартух і підлогу на кухні, найчастіше є кахельна плитка.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, для чого вам потрібна плитка - в цілях обробки кухонного фартуха чи статі. Потім розрахуйте кількість необхідного матеріалу. Це можна зробити за допомогою метра, просто відзначивши довжину, висоту і ширину стін і підлоги. Після чого визначитеся з розміром плитки. Чим менше матеріал, тим складніше його укладати і зміцнювати. Велика плитка добре виглядає на підлозі, її зручно мити. Вибирайте спеціалізовані магазини з продажу будматеріалів, перераховуйте весь товар при покупці, поставтеся уважно до транспортування - плитка відноситься до крихкого інвентарю.
2
Визначтеся з кольором матеріалу. Декоратори пропонують купувати плитку в одній колірній гамі зі стільницею кухні, проте подібне можливо рідко. Тому можна зробити вибір у бік будь-яких інших відтінків, але бажано уникати різких контрастів. Деякі виробники випускають плитку з нанесенням фотозображення або дзеркальним напиленням. Є варіанти, виконані зі скла. Необхідно пам'ятати, що ширина дзеркальної плитки майже в два рази менше звичайної. Тому при укладанні це треба враховувати.
3
Подивіться на поверхню матеріалу - на плитці не повинно бути подряпин, пошкоджень, відколів. Поцікавтеся у продавців, де виробляли будматеріал, яка щільність покриття, пориста вона. Чим більше інформації ви зберете, тим краще. Мити пористу плитку треба частіше, до того ж, вона вбирає всі запахи і бруд швидше за інших.
4
Скляна плитка може імітувати мармур, граніт, є варіанти, зроблені "під старовину". Вам буде простіше очищати подібні поверхні, ніж дзеркальні, за якими необхідний ретельний щоденний догляд. Оздоблення за допомогою такої плитки підходить дуже акуратним господаркам, здатним більшу частину часу проводити на кухні.
5
Подивіться на твердість верхнього декоративного шару плитки глазурі, зверніть увагу на опір матеріалу плитки на вигин. Про це вказується на упаковці. Поверхня повинна бути ударопрочной. Для кухні краще всього використовуйте кахельну плитку 3 і 4 класів твердості. Чим вище клас, тим дорожче матеріал.
6
Для стін вибирайте кахель більш низького класу зносостійкості. Не дивлячись на його пористість, він ідеально підходить для облицювання стін, оскільки лицьова сторона завжди покрита вологонепроникною глазур'ю. Якщо термостійкість буде менше 125 градусів, то на плитці з часом стануть утворюватися невеликі тріщини, і вона втратить первинний зовнішній вигляд.
7
Під час прибирання не використовуйте засоби, що містять сильні хімічні сполуки, не тріть шви абразивними матеріалами - плитку легко пошкодити, колір потьмяніє. Купуйте спеціальні гелі, шампуні для миття кухні і губки.