Як формувати бонсай.

Бонсай - традиційне японське мистецтво вирощування мініатюрних дерев зі своєю філософією. Але це також може стати і творчим хобі, адже вирощування і формування такого деревця займає роки, але результат того вартий.
Вам знадобиться
  • - саджанець рослини;
  • - невелика плошка;
  • - універсальний грунт для кімнатних рослин;
  • - мідний дріт;
  • - гострий ніж.
Інструкція
1
Для вирощування бонсай в кімнатних умовах підійдуть фікус Бенджаміна, гранат, мирт, гібіскус гептаплеурум, акація кімнатна, бугенвиллия, гарденія, алламанда, іксора і багато інших рослин. Традиційні дерева для бонсай, наприклад, сосна, ялівець, клен, кипарис дуже погано переносять клімат квартири і підходять виключно для садового вирощування.
2
Підібравши підходяще рослина, невелике, але з добре розвиненою кроною, вийміть його з ємності, в якій воно росло, і подрежьте коріння, приблизно, на одну третину і пересадите його в плоский горщик. Як тільки рослина зміцніє, можна приступати до формування крони. Пріщіпніте його верхівку і бічні пагони, видаліть всі гілки і листя внизу. Форму бонсай можна надавати абсолютно будь-яку, яка вам подобається, але єдина умова, що мініатюрна копія повинна нагадувати велике дерево.
3
Для додання бажаної форми гілкам, мідним дротом обмотайте гілки рослини і зафіксуйте їх за допомогою вантажу. Періодично знімайте дріт, не допускаючи її вростання в гілки. Приблизно, через три місяці гілки «запам'ятають» свою нову форму. Надаючи новий вид, знову накручуйте гілки і стовбур. Регулярно під час росту прищипують, а також видаляйте непотрібні гілочки.
4
Щоб надати химерну форму стовбура, покладіть поруч з ним камінь, який не дасть рослині розвиватися правильно і ствол скривиться.
5
Для того щоб «зістарити» кору деревця, подрезайте її, знімайте невеликі ділянки, коли рани загояться, то це нагадуватиме ствол старого вікового дерева.
6
Кожні два роки пересаджуйте бонсай. Коріння подрезайте при кожній пересадці. На дно миски кладіть дренаж з керамзиту або гальки, так як рослині протипоказаний застій води, через це коріння можуть загнити. Взагалі, щоб рослина росло повільно, тримайте його на напівголодне пайку, поливайте в міру просихання грунту. Щоб затримувати вологу, посадите навколо рослини мох. Підгодівлі робіть кілька разів за сезон.