Як вирівняти стіну штукатуркою.

Нерівні стіни можна вирівняти штукатуркою. Вирівнюючи стіни даними способом можна уникнути втрати корисної площі, на відміну від вирівнювання стін шляхом обшивки гіпсокартоном. Це особливо важливо, якщо площа приміщення невелика.
Вам знадобиться
 • - Будівельний рівень;
 • - шпатель;
 • - правило;
 • - електродриль;
 • - міксер для замісу будівельних сумішей ;
 • - затирка;
 • - наждачний сітка;
 • - оцинкований маячковий профіль;
 • - зовнішні куточки;
 • - гіпсова штукатурка;
 • - просочення для стін.
Інструкція
1
Визначте кривизну стін. Вертикально прикладіть рівень до стіни в декількох місцях. Заміряйте різницю між нижньою і верхньою точками дотику рівня. Якщо обчислене значення менше 1 см, то в роботі досить використовувати фінішну або вирівнює шпаклівку. При значенні більше 1 см для основного шару використовуйте гіпсову штукатурку, що дозволяє накладати шар товщиною 8см. Знаючи величину перепаду кривизни і керуючись даними на упаковці штукатурки, розрахуйте її необхідну кількість.
2
Підготуйте стіни. Видаліть старі шпалери. Вибоїни та тріщини зачистите шпателем, щоб згодом не відбулося відставання шматків старої штукатурки. Обесточьте приміщення і викрутити всі розетки і вимикачі. Оголені дроти ізолюйте і приберіть в установочні коробки. Нанесіть на стіну просочення за допомогою валика і дайте стінам висохнути протягом години.
3
Коли стіни висохнуть, встановіть маячкові профілі. Встановлюйте їх вертикально на відстані 80 см один від іншого. Кріпите маяки на невеликі начерки штукатурки, які слід наносити в напрямку від підлоги до стелі через кожні 50 см. Прикладаючи до профілів рівень, вирівнюйте їх, вдавлюючи в міру потреби в накидані острівці штукатурки. Коли маяки на якій-небудь ділянці стикнуться з поверхнею стіни, припиніть вдавлення. Штукатурку, виступаючу над маяками, акуратно видаліть, коли вона трохи підсохне. Аналогічним чином встановіть зовнішні куточки.
4
Коли штукатурка під маяками і куточками затвердіє, можете починати наносити основний шар. Шпателем накладіть штукатурку між профілями маяків частими мазками. Потім розрівняйте правилом, приклавши його до двох профілів, розташованим поруч. Розрівнюйте штукатурку рухами знизу вгору. Всі нерівності і порожнечі заповніть розчином штукатурки за допомогою шпателя і повторно розрівняйте правилом. Після повного висихання штукатурки зачистите її затіркою з сіткою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iniv-jeNC48
Якщо ви затіяли ремонт у квартирі, то вам напевно доведеться ламати голову над тим, як вирівняти стіни під шпалери. Багато декоративні покриття вимагають гладких поверхонь. Шпалери не є винятком, і стіни перед поклейка потрібно спеціальним чином підготувати.
Інструкція
1
Щоб грамотно вирівняти стіни під шпалери своїми руками, вам знадобляться певні навички. Без належного досвіду зробити поверхню гладкою і однорідною досить складно. Найчастіше зустрічаються два види вирівнювання стін: оштукатурювання і використання гіпсокартону. Обидва способи не позбавлені недоліків і мають свої особливості.
2
Оштукатурювання вимагає певної майстерності, самостійно провести цей вид обробки буде досить складно. Вирівняти стіни під шпалери гіпсокартоном можна і не маючи спеціальних навичок. Правда, кімната при цьому способі підготовки поверхні до поклейки стане дещо менше за розмірами. Зате вам вдасться уникнути зайвої бруду і сміття. Вирішіть, який варіант вирівнювання вам більше підходить.
3
Штукатурки являють собою сухі суміші, розведені водою. Основа сумішей - цемент або гіпс. Цементні штукатурки більш довговічні, але робота з ними вимагає кваліфікації. Якщо ви вирішили зробити ремонт в короткі терміни, краще вирівнювати стіни під шпалери за допомогою гіпсової суміші. Вона швидше сохне, більш екологічна.
4
Перед початком робіт на стіну вмонтуйте металеву сітку. Вона дозволяє зробити шар штукатурки більш міцним. Вирівняйте кути за допомогою косинця. Встановіть штукатурний прутами так: нанесіть розчин, в нього помістіть обрізаний за розмірами предмет, вирівнявши його відповідно кутку. Якщо стіна дуже нерівна, можна кріпити наугольник за допомогою шурупів.
5
Технологія оштукатурювання поверхні стіни припускає дуже якісну обробку з подальшим шпатлюванням. Інакше через тонкий декоративний матеріал, яким є шпалери, будуть видні дефекти і шорсткості.
6
Вирівнювання стін під шпалери гіпсокартоном істотно спрощує ремонт, оскільки відпадає необхідність у використанні великої кількості штукатурки. Плити зміцните на спеціальний каркас, який робиться з металевих профілів. Їх розміри і вид вибирайте з урахуванням особливостей приміщення.
7
До початку монтажу листи гіпсокартону розмітьте за розмірами стін. Визначте отвори для розеток і вимикачів. Перед початком вирівнювання стін розмітьте, в яких місцях будуть розміщуватися електроприлади.
8
Гіпсокартон досить легко ріжеться гострим ножем. Акуратно проведіть лінію відрізу по лінійці, зламайте лист по лінії надрізу. Після розмітки на стиках сусідніх плит зніміть фаску, щоб після нанесення шпатлевочного шару з'єднання не були видні.
9
Сама відповідальна операція в процесі вирівнювання стін - кріплення гіпсокартону до каркасу. Кріпіть листи саморізами для металу, відстань між місцями з'єднань має бути близько 30 см. Головки саморезов трохи утопите в плиту.
10
Стики між листами зашпатлюйте. Тепер стіни вирівняні і готові до наклеювання шпалер.
11
За допомогою гіпсокартону можна підготувати стіну великої кімнати за кілька днів. Напрацювавши навички, ви побачите, що з подальшими приміщеннями справа піде швидше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NaOyvdX1dPk