Як зняти жорсткий диск. Як зняти вінчестер з ноутбука.

Зняти жорсткий диск можна тільки після повного відключення його від системи подачі живлення і даних.
Вам знадобиться
  • Хрестоподібна викрутка для комп'ютерної техніки
Інструкція
1
Завершіть роботу операційної системи, вимкніть комп'ютер.
2
Вимкніть живлення, що подається в системний блок. Для цього перекажіть тумблер на задній стороні системного блоку в положення Викл. Витягніть вилку живлення системного блоку з розетки або вимкніть стабілізатор напруги.
3
Розташуйте системний блок так, щоб було зручно робити роботу всередині нього, якщо знадобиться, від'єднайте дроти з задньої стінки системного блоку. Викруткою викрутити гвинти-саморізи, які тримають стінку системного блоку, або відкрийте засувки системного блоку. Вам потрібно зняти стінку, протилежну тій, біля якої закріплена материнська плата. Акуратно зніміть открученную стінку системного блоку, вивівши її з пазів.
4
Знайдіть жорсткий диск. Витягніть з його задньої панелі шлейф подачі даних та провід, що подає харчування. Якщо потім плануєте повернути його на те ж саме місце, то запам'ятайте до якого шлейфу і до якого його роз'єму був прикріплений диск. Це дозволить уникнути помилок визначення черговості жорстких дисків в сістеме.Для жорстких дисків типу SATA просто витягніть SATA-провід. Якщо планується потім повернути диск на місце без змін, то запам'ятайте, до якого виходу SATA материнської плати він був прикріплений (першому, другому, третьому, четвертому). Це також профілактика помилок підключення.
5
Іноді в системних блоках жорсткий диск кріпиться до спеціального міні-блок, який виймається і вставляється ковзаючи по напрямних, тоді можна його не викручувати, а просто взяти в цьому блоці. Частіше жорсткий диск, також як і інші складові системного блоку, кріпляться безпосередньо до корпусу блоку гвинтами. Якщо жорсткий диск закріплений гвинтами з двох сторін, то все-таки доведеться витягти і задню стінку системного блоку. Викриття викруткою всі гвинти, що кріплять жорсткий диск. Зазвичай їх чотири штуки.
6
Тепер можна зняти жорсткий диск, потягнувши його в сторону задньої стінки системного блоку.
Зверніть увагу
Не торкайтеся металевим кінцем викрутки до плат і їх елементам. Не впускайте гвинтики, викрутки та інші металеві предмети на материнську плату, відеокарту та інші частини системного блока.Запомніте розташування джамперів (металевих замикаючих перемичок) на задній панелі жорсткого диска, звірте їх становище з наклейкою на диску і запам'ятайте, чи був він Master або Slave. Це не так важливо, якщо жорсткий диск один, але набуває значення, коли дисків декілька.
Корисна порада
Можна поєднати зняття жорсткого диска з прибиранням пилу з системного блока.Еслі використовуєте жорсткий диск для перенесення даних, то краще купіть зовнішній жорсткий диск. Він більш стійкий до коливань та зняти цей жорсткий диск набагато простіше.
Як витягнути жорсткий диск на комп'ютері? Ми постаралися підготувати найбільш повне керівництво щодо цього питання.
Вам знадобиться
  • Маленька хрестова, або плоска викрутка
Інструкція
1
Перед тим, як зняти жорсткий диск, попередньо необхідно відключити комп'ютер від електроживлення. Тільки після цього можна приступити до етапу розбирання корпусу комп'ютера. Спочатку потрібно зняти бічні кришки з системного блоку. На задній частині корпусу ви побачите шість болтиков, відкрутивши які, ви зможете забезпечити відкритий доступ для безперешкодного зняття жорсткого диска.
2
Перед тим, як почати відкручувати кріпильні болтики жорсткого диска, вам потрібно відключити всі шлейфи і дроти живлення, провідні до пристрою. Робити це потрібно обережно, оскільки існує ймовірність пошкодження будь-якого з проводів. Тільки після того, як всі шлейфи були відключені від пристрою, можна перейти до відкручування його кріпильних болтиков.
3
Подібна дія можна виконати як за допомогою невеликої хрестової викрутки, так і за допомогою малої викрутки з плоским наконечником. Скорочення гвинти слід покласти окремо, щоб при наступному кріпленні ви не закрутили інші болтики. Після того, як всі гвинтики скручені, ви можете витягти жорсткий диск.
Зверніть увагу
Обов'язково стежте за тим, щоб комп'ютер не був підключений до мережі. В іншому випадку ви ризикуєте не тільки спалити жорсткий диск, але і отримати ураження струмом.