Як пов'язати ажурні рукавички. рукавички ажурні в'язати.

Ажурні рукавички - відмінне доповнення до вечірньої сукні. Вони можуть бути довгими або короткими, в залежності від фасону сукні. Мереживними можуть бути як усі деталі, так і вставка по тильній або внутрішній стороні руки. Їх можна зробити з повністю закритими пальцями, без кінчиків або взагалі тільки з отворами. Рукавички, пов'язані спицями, м'якше і еластичнішою. Гачком же можна пов'язати такі, які будуть імітувати плетене мереживо. Можливо і поєднання технік.
Вам знадобиться
 • - бавовняні нитки «ірис», «мак» або «сніжинка»;
 • - кругові спиці №1,5;
 • - гачок №1 або 1,5.
Інструкція
1
Рукавички краще в'язати на кругових спицях. Розрахуйте петлі для панчішної в'язки і основного візерунка зап'ястя. Основний візерунок в'яжеться за наступною схемою (кромочні петлі не входять в опис). 1 ряд - 1 лицьова петля, 1 виворітна, 1 лицьова, 1 накид, 2 разом лицьовою, 1 лицьова, 1 виворітна, 1 лицьова. 2 ряд в'яжіть виворітними петлями. При в'язанні на кругових спицях вони будуть. Відповідно, лицьовими. 3 ряд - 1 виворітна, 2 лицьові, 1 накид, 2 разом лицьовою, 2 лицьові, 1 виворітна. 4 ряд в'яжіть виворітними. З п'ятого ряду малюнок повторюється.
2
наберіть потрібну кількість і розділіть на 4 спиці. Перший ряд пров'яжіть виворітними петлями і замкніть його в коло. Зв'яжіть ще 5 рядів одними виворітними, потім - 4 ряди лицьовими, знову 6 рядів виворітними і 4 лицьовими. Ободок закінчите ще шістьма рядами виворітних петель. У вас вийшло 3 опуклих кільця з виворітних. Зв'яжіть пару рядів лицьовими і переходите до основного малюнку.
3
Щоб не збитися при вив'язування малюнка, позначте початок кола вузликом іншого кольору. У будь-якому випадку у вас повинні вийти поздовжні ажурні смуги. Накиди розташовуються через ряд над двома пов'язаними разом петлями і навпаки. В'яжіть цим малюнком до зап'ястя.
4
Визначте, де у рукавички буде тильна сторона. Можна помітити її краю. Тильну сторону продовжуйте в'язати ажурними смужками. Розподіліть їх так, щоб одна з них йшла у напрямку до великого пальця, а решта - прямо. З боку долоні в'яжіть рукавичку одними лицьовими петлями. Кордон піде по середині 4 спиці для лівої рукавички і по середині 3 - для правої. Початок великого пальця позначте вузликом іншого кольору.
5
Зв'яжіть клин для великого пальця. Для цього пров'яжіть виворітними всі петлі на 4 спиці, залишивши останню. Перед нею зробіть накид, пров'яжіть її виворітного і знову зробіть накид. У вас повинно додатися 2 петлі. Слідкуйте, щоб останній накид НЕ спустився. Наступні 4 ряди в'яжіть по малюнку. На тильній стороні кисті і половинці великого пальця робіть ажурні смуги, долоню і другу половину великого пальця в'яжіть виворітними. Через 4 ряду знову додайте петлі для клина. На цей раз не довязивайте 3 петлі. Зробіть накид перед ними, пров'яжіть їх виворітними і знову зробіть накид. Зв'яжіть ще 4 кола. Наступного разу зробіть додаток, що не Дов'язати до кінця четвертої спиці 5 петель. Оскільки нитки тонкі, то додавати доведеться ще кілька разів. Робіть це через 4 ряди. Кожен раз не довязивайте непарна кількість петель - 7, 9, 11 і так далі.
6
Не забувайте приміряти рукавичку. Коли довяжете до основи великого пальця, пров'яжіть петлі, які знаходяться перед клином. Сам клин зніміть на шпильку або на додаткову нитку. У наступному ряду наберіть над знятими петлями повітряні. Їх має бути в 4 рази менше, ніж ви зняли. Зробіть коло. Після цього почніть збавляти по 2 петлі з щойно набраних. Вони утворюють край отвору. Пров'язуйте разом по 2 петлі з однієї й іншої сторони пальця. Решта петлі, перебувають на 4 спиці, в'яжіть по малюнку. Зрештою у вас має залишитися стільки петель, скільки було на самому початку.
7
В'яжіть по малюнку майже до мізинця. Коли залишиться 2-4 ряди, припиніть в'язати смуги і в'яжіть все виворітними петлями. Розподіліть петлі для інших пальців. Розділіть всю кількість петель на 8. Половина петель піде на верхні половинки пальців, друга половина - на нижні. Навряд чи при діленні у вас вийде ціле число. Залишок розподіліть порівну між середнім, вказівним і безіменним пальцями.
8
Петлі для мізинця зніміть на шпильку або додаткову нитку. Не забудьте зробити перемичку між ним і безіменним з 4-6 повітряних петель. Зробіть 3-4 кола, визначте місце для вказівного пальця, а петлі, призначені для середнього та безіменного, зніміть. Зробіть перемичку між вказівним і середнім пальцями з 4-6 повітряних петель. Пальці зручніше в'язати не так на п'яти спицях, а на чотирьох. Довяжіте вказівний палець до потрібної довжини, потім спустіть петлі, пров'язуючи їх по 2, поки залишиться 1 петля. Її затягніть, обірвемо нитку і виведіть її на виворітну сторону. Потім зв'яжіть середній палець, потім безіменний і мізинець.
9
Поверніться до великого пальця. Зніміть петлі з шпильок і в'яжіть одними виворітними петлями на потрібну довжину. Спустіть петлі точно так само, як ви це робили при в'язанні інших пальців. Праву рукавичку в'яжіть точно так же, але в дзеркальному відображенні.
Корисна порада
Крючком можна пов'язати спочатку довгу тасьму, а потім укласти її потрібним малюнком. Тасьму в'яжіть за наступною схемою. Зробіть ланцюжок з 5 повітряних петель. Пров'яжіть ряд стовпчиками з накидом в кожен стовпчик ланцюжка. Переверніть в'язання, і замість петель на підйом зв'яжіть по краю ланцюжок з 5-6 петель. Стовпчики з накидом в'яжіть в кожен стовпчик попереднього ряду. Уепочкі робіть на початку кожного ряда.Постройте або переведіть викрійку рукавички, намалюйте на ній візерунки, що імітують коклюшечное мереживо. Укладіть тасьму по лініями малюнка і скріпіть гачком за «вушка», які утворилися на початку кожного ряду. У тих місцях, де будуть пальці, вирівняйте краї мережива ланцюжками з повітряних петель. Пальці в'яжіть стовпчиками без накиду або напівстовпчиками.
Рукавички слід в'язати по колу з використанням п'яти спиць, починаючи від зап'ястя. Для того щоб зв'язати рукавички вам буде потрібно 40-135 грам пряжі.
 1. На дві спиці набираються 60 петель, а одна звільняється. Перший ряд туго прив'язується гумкою, при цьому відбувається розподіл петель на чотири спиці. Перші 15 петель в'яжуться першої спицею, наступні другий спицею, далі третьої спицею, останній 15 петель четвертої спицею. Таким чином, має отримати 60 провязани петель за допомогою чотирьох спиць, п'ята залишається вільною (робоча спиця). До петель першої спиці можна приколоти шпильку для орієнтиру в в'язанні. На першій і другій спицях пров'язуються петлі верхньої частини рукавички, на третій і четвертій - нижня частина - долоню. Потім в'язання замикається в коло, з'єднуючи нитку від пряжі з кінцем, який залишився від набору петель. Подальше в'язання рукавичок відбувається за годинниковою стрілкою по зовнішньому основи кола гумки.
 2. пров'язуванням клина великого пальця. На рукавичці лівої руки, клин знаходиться на четвертій спиці, а на правій рукавичці - на третій спиці. В'язати клин слід після гумки або пров'язування основних малюнків. Клин виконується за допомогою додавання петель.
 3. Виконання отвори для мізинця. Петлі для мізинця знаходяться на початку третього спиці і в кінці другої. Необхідно провязать три або чотири кола до початку вказівного пальця.
 4. Виконання вказівного пальця. Спочатку провязивают вказівний палець. Петлі знаходяться в кінці четвертої спиці і на початку першої, в загальній складності має бути 17 петель. Після появи перемички кількість петель складатиме 21.
 5. В'язання середнього пальця. Його слід пов'язати після вказівного, всього 23 петлі. Для в'язання використовують три спиці.
 6. Виконання безіменного пальця. Петлі з нитки переносяться на спиці, починаючи з верхньої частини, в цілому 17 петель. На спицю з трьома петлями набираються петлі з перемички середнього пальця. В'язати слід по колу, за таким же принципом, що й інші пальці.
 7. пров'язуванням мізинця. Петлі з шпильок необхідно перенести на дві спиці. На третю набирається 4 петлі перемички безіменного пальця, всього 19 петель. Далі палець пров'язується як інші.
 8. В'язання великого пальця. Петлі з шпильок переносяться на дві спиці, а третю набираються з верхньої частини. В'язання проводиться по колу до середини нігтя, а потім зменшується як на інших пальцях.

Описаний метод допоможе вам швидко і легко зв'язати рукавички, які буду радувати вас в холодну погоду.