Як захиститися від споживача.

Кожен з нас, будучи споживачем того чи іншого товару, потрапляв в непросте становище, коли виробник або продавець ведуть себе не найчеснішим чином, пропонуючи неякісний товар (чи послугу), не дотримуючись гарантійні зобов'язання, або зобов'язання з технічного обслуговування . Сучасне законодавство розглядає дану проблему дуже докладно. Тому, при виникненні подібного роду ситуації, розв'язати її, як правило, досить просто. Однак, існує і «інша сторона медалі». Інакше кажучи, продавець теж іноді потрапляє в таку ситуацію, коли йому необхідний захист від споживача.
Інструкція
1
Приміром, покупець придбав електробритву. Через три дні він приніс її назад, так як вона перестала працювати. За його словами, сталося це через те, що товар бракований. Насправді ж, працювати електробритва перестала з вини покупця. Приміром, він випадково впустив її у воду під час використання. Проте ж покупець своєї провини не визнає і настирливо вимагає відшкодувати йому зіпсований товар, або повернути кошти. Як в даній ситуації вести себе продавцеві? Все просто: відправте даний електроприлад на експертизу. Там-то істинна причина поломки і з'ясується.
2
В разі надання послуг все трохи складніше. Приміром, споживач відмовляється надану послугу оплачувати по причині неякісного або неповного її надання. Довести, що послуга надана в повному обсязі та належної якості досить складно. Або споживач відмовляється від послуги після її виконання. В обох випадках буде корисно, якщо ви попросите покупця викласти суть претензій на папері. Це допоможе «остудити запал» споживача, зрозуміти чи обґрунтовані претензії. Крім того, претензії, викладені в письмовому вигляді простіше аналізувати і порівнювати з договором надання послуг, що теж важливо.
3
Існують способи заздалегідь убезпечити себе від виникнення подібного роду проблем. По-перше, на посаду продавця наймайте юридично грамотних людей. Або найміть штатного юриста. По-друге, грамотно складайте договір і оформляйте документацію.
4
Звичайно, краще попередити проблему, ніж надалі боротися з нею. Ситуації бувають всякі, а законодавство, як показує практика, частіше постає на сторону споживача. Проте, звернення до суду ніхто не відміняв.
5
І на закінчення. Щоб бути впевненим у своїй правоті, необхідно насправді бути правим. Продавайте якісні товари, виявляйте послуги якісно і в повному обсязі, наймайте грамотних, ввічливих і толерантних людей. Цим ви зведете до мінімуму можливість виникнення незадоволення споживача, а також здійснення «споживчого шахрайства».