Як перевозити черепах.

Іноді виникає необхідність перевезти сухопутну черепаху на значну відстань. В зоомагазинах зустрічаються спеціальні переноски для рептилій. Краще придбати таку, якщо ваша поїздка обіцяє бути довгою. В іншому ж випадку можна обійтися картонною коробкою або пластиковим контейнером.
Вам знадобиться
  • Картонна або пластикова коробка з кришкою, папір для підстилки, грілка.
Інструкція
1
Черепаху необхідно підготувати до транспортування. Не годуйте тварину протягом півтора-двох діб, зберігаючи доступ до води і звичайну температуру в тераріумі. Це необхідно для звільнення кишечника.
2
Підготуйте транспортувальну ємність відповідного розміру. Найкраще, якщо це буде пластиковий контейнер або спеціальна переноска. Картонна коробка не годиться для довгої поїздки, бо вона розмокає і може бути розірвана черепахою, яка прагне на свободу. Кришка ємності обов'язково повинна мати вентиляційні отвори.
3
Дно ємності потрібно застелити шаром великих тирси або паперу. В холодну пору року необхідна грілка, переохолодження вкрай небезпечно для черепах.
4
Помістіть черепаху в транспортувальну ємність. Бажано заповнити простір м'ятою папером, щоб ваш вихованець не бився об стінки. Ємність накривають кришкою, що зберігає доступ повітря.
Зверніть увагу
Без їжі і води сухопутну черепаху можна перевозити не більше двох діб. Якщо вас чекає довга подорож, важливо забезпечити постійну температуру і доступ до води. При перевезенні вихованця в поїзді за межі регіону оформите довідку відповідної форми в найближчій державної ветеринарної клініці. Заборонено перевозити тварин через державний кордон без спеціального дозволу.
Корисна порада
В дорозі потрібно стежити, щоб черепахи не перегрілася і не переохолодилася. Не залишайте переноску з земноводним в сонячному місці або на протязі. Своєчасно міняйте грілку і забруднений підстилку. Якщо черепаху потрібно перенести на коротку відстань в зимовий час, найпростіше обернути її рушником і прибрати під куртку. Не варто транспортувати хворих і вагітних тварин, це небезпечно для їхнього життя. Коли потрібно перевезти кілька черепах, кожну розташовують в окремій перенесенні.