Як продати супермаркети.

Причини, з яких продають бізнес, можуть бути різними: фінансові труднощі власника, бажання поміняти сферу комерційної діяльності, цілеспрямоване отримання прибутку від реалізації угод з готовим бізнесом і так далі. Порядок реалізації такого завдання можна розглянути на прикладі продажу мережі супермаркетів.
Інструкція
1
Необхідно визначити загальну вартість бізнесу з урахуванням усіх наявних активів: нерухомості, запасів товару, торговельного та іншого обладнання, налагоджених зв'язків з постачальниками, персоналу. Також підрахуйте середній річний оборот бізнесу. Вартість можна збільшити, провівши процедуру експертної оцінки фірми і надавши документи потенційним покупцям.
2
Після цього можна розміщувати оголошення про продаж супермаркетів. Існує ряд інтернет-сайтів (www.biztorg.ru, www.deloshop.ru, www.1000biznesov.ru, www.salebis.ru і т.д.) і спеціалізованих друкованих видань, що надають можливості для здійснення оперативної взаємодії власників бізнесу і бажаючих його придбати. На цьому етапі багато залежить від правильного розуміння актуальної ситуації на ринку і здатності переконати потенційного покупця у вигідності угоди.
3
Продаж здійснюється на основі договору купівлі-продажу супермаркетів, завіреного нотаріусом. Якщо юридична особа є акціонерним товариством, то покупцю за договором переходить певне (або всі) кількість акцій власника або його часткою у випадку товариства з обмеженою відповідальністю. В установчих документів вносяться відповідні зміни, що підлягають державній реєстрації. Щоб уникнути помилок в оформленні всіх паперів варто звернутися за кваліфікованою допомогою в юридичну фірму. Грошові розрахунки безпечніше реалізовувати через банківську комірку. В цьому випадку сума передається покупцем продавцю після завершення процесу оформлення всіх документів, що підтверджують перехід права власності новому власнику бізнесу.
Зверніть увагу
До здійснення продажу бізнесу можна залучати професійних брокерів і брокерські компанії. Зазвичай їх послуги оплачуються з розрахунку 5-7% від вартості угоди.
Корисна порада
Бізнес краще продавати на етапі активного розвитку, коли він здатний демонструвати хороші результати. У цей період майбутня висока прибутковість найбільш очевидна для покупця, а відповідно і привабливість придбання вище.