Як визначити масштаб креслення. Як зменшувати масштаб креслення.

Вибір масштабу, в якому буде виконано креслення, важливе завдання кожного інженера-конструктора. При виконанні креслень невеликих деталей або складальних одиниць кращий натуральний масштаб 1: 1, при якому креслення деталі виконується з розмірами реального об'єкта. Часто для зручності прочитання креслення застосовують масштаби збільшення або зменшення.
Інструкція
1
Уважно вивчіть основний напис креслення. Масштаб повинен бути вказаний в правому нижньому кутку основного напису у відповідній графі. У машинобудуванні, приладобудуванні часто застосовуються масштаби збільшення, наприклад 2: 1, 4: 1 і т.д. Це потрібно для того, щоб креслення невеликих деталей з усіма нанесеними розмірами, розрізами і перетинами, могли бути з легкістю прочитані інженером, майстром або робочим.
2
На будівельних кресленнях використовуються масштаби зменшення, наприклад 1: 200, 1: 400. Найчастіше для креслень певних типів будівель або будівель проектувальник зобов'язаний застосовувати певні масштаби. Масштаб також повинен бути вказаний в основному написі або на полі креслення.
3
Якщо ви не можете знайти масштаб на кресленні, спробуйте визначити його самостійно. Для цього вам необхідно знати, який саме об'єкт зображено на кресленні і його габаритні розміри. Якщо на кресленні розміри не проставлені, але під рукою у вас є деталь, виміряти її можна за допомогою штангенциркуля, лінійки або рулетки.
4
Знайдіть на кресленні той вид деталі, на якому нанесені габаритні розміри. Прикладіть лінійку або рулетку до розмірної лінії одного з габаритних розмірів і виміряйте її довжину. На кресленні вона виглядає як відрізок зі стрілками на кінцях і числовим значенням розміру посередині.
5
Порівняйте отриманий результат з числовим значенням розміру. Для цього розділіть результат на числове значення. Наприклад, ви отримали значення 16 мм, а на розмірної лінії написано 8. Розділивши значення, ви отримаєте число 2, це і буде масштаб збільшення, оскільки виміряний відрізок виявився більше значення розміру в 2 рази.
6
Якщо ви не можете знайти масштаб на будівельному кресленні, спробуйте з'ясувати розміри проектованого або вже наявного будівлі. Приблизно визначити реальні розміри будівлі можна, оцінивши кількість поверхів в ньому, висоту стель і т.д. Потім також виміряйте висоту будівлі, зображеного на кресленні, і порівняйте значення. Обов'язково враховуйте те, що розміри на кресленнях проставляються в міліметрах.