Як зв'язати довгий светр.

Довгі светри знову увійшли в моду. Вони можуть бути як у вигляді облягаючих тунік, так і у вигляді розкльошують трапецій. На довгих светрах дуже добре виглядають так звані «Арани» - вив'язані коси.
Вам знадобиться
  • - журнали з в'язання;
  • - інтернет-портали з рукоділля;
  • - нитки;
  • - спиці або гачок;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Перед тим як в'язати светр, потрібно визначитися зі способом в'язки. В'язати можна як спицями, так і гачком. Це буде залежати від того, який светр ви хочете. Якщо вам потрібен теплий светр, то найкраще в'язати светр спицями. В'язка спицями більш щільна, і можна вибрати з великої кількості візерунків. Якщо ж вам потрібен светр як декоративна туніка, і захист від холодна не критична, то простіше і швидше в'язати такий довгий светр гачком. Види в'язки крючком припускають різноманіття саме ажурних візерунків.
2
Потім потрібно вибрати модель светри. Це можна зробити як за допомогою спеціалізованих журналів з в'язання, так і за допомогою пошуку в інтернеті. Для цього потрібно набрати в пошуковому рядку «в'язання светрів» і вибрати із запропонованих посилань ту модель, яка вам більше сподобалася.
3
Після того як ви визначилися з моделлю, виберіть нитки. Чим товщі нитки - тим щільніше буде светр, і навпаки. Зверніть увагу на склад ниток, якщо в них буде багато вовни, светр буде колючим.
4
Потім підберіть в'язальні інструменти - гачок або спиці. Класичний принцип підбору - нитка повинна бути в два рази тонше інструменту. Але якщо ви плануєте в'язати ажурні речі, то тоді цього принципу можна і не дотримуватися.
5
Отже, починайте в'язати светр. Уважно ознайомтеся з послідовним описом в'язання. Потім зв'яжіть зразок для розрахунку петель (10х10 см), виперіть його, отпарьте і порівняйте кількість петель у вашій в'язці з вказаним в описі.
6
Якщо потрібна коректування в кількості, перерахуйте петлі і в'яжіть за описом. Светр можна в'язати як по колу, так і з окремих деталей, це залежить від моделі. Головне - правильно і точно слідувати інструкціям.
Корисна порада
Якщо ви в'яжете темними нитками, візьміть світлі спиці, і навпаки. Так ваші очі будуть менше втомлюватися.