Як писати клопотання.

Клопотання - це одна з форм звернення до суду в процесі розгляду справи. Воно може бути заявлено в письмовій або усній формі. Причому в останньому випадку це усна заява, озвучена в ході засідання суду, обов'язково заноситься в протокол, таким чином беручи письмову форму. І все ж краще підготувати таке звернення заздалегідь.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - принтер;
  • - папір формату А4.
Інструкція
1
Клопотання складається завжди стосовно конкретної ситуації, тому для нього не була розроблена уніфікована форма. Тут слід дотримуватися загальних правил, що регламентують оформлення документів, призначених для поводження в офіційні інстанції. Ви можете скласти його в простій письмовій формі, закон це дозволяє. Але найкраще набрати текст клопотання на комп'ютері і роздрукувати, щоб не ускладнювати його сприйняття особливостями вашого почерку.
2
Почніть оформлення вступної частини клопотання з розміщення у верхньому правому куті аркуша обов'язкових реквізитів. В першу чергу напишіть найменування суду, до якого готуєтеся передати звернення. Далі вкажіть по порядку реквізити позивача і відповідача. Для організацій це буде найменування, адреса, координати для зв'язку (e-mail, факс, телефон). Для фізичних осіб прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, адреса прописки та фактичного проживання, контактні телефони. Наприкінці напишіть номер справи, до розгляду в рамках якого передбачається представити клопотання.
3
Напишіть по центру аркуша назву «Клопотання» і відразу під ним коротко поясніть суть звернення. В основній частині документа викладіть обставини, що дали привід для звернення до суду, а також докази та роз'яснення.
4
У заключній частині клопотання викладіть прохання до суду, посилаючись на можливості, представлені законодавством Російської Федерації. Повідомте ваші вимоги, розмістивши їх після слова «Просимо». Перерахуйте супровідні документи (якщо потрібно) у розділі «Додаток», размещаемом традиційно в самому кінці звернення. Далі слід підпис уповноваженої особи з розшифровкою розпису та вказівки посади. Поставте дату складання документа.
Зверніть увагу
Клопотання - це широко поширена форма офіційного звернення. Воно може бути складено і для цілей, не пов'язаних із судовим розглядом. Найчастіше його використовують для спілкування з органами влади або недержавними організаціями.