Як скласти гарний букет.

Здавалося б, складання оригінального букета під силу тільки флористові. Щоб оберемок квітів виглядала у вазі гармонійно, потрібно знати закони композиції, бачити красу кожної квітки, відчувати пропорції. Однак основи складання букетів разом з творчим підходом вже зможуть викликати захоплення оточуючих і власну радість від поєднання кольору, форми і проснувшегося від сплячки естетичного смаку.
Інструкція
1
Підготуйте компоненти. Квіти для букета слід зрізати на початку їх цвітіння, вранці або ввечері. Це збереже їм стійкість і продовжить свіжість. У композиції використовуйте рослини різної стадії розпуску - від тугого бутона до повністю розпустилася суцвіття. У троянди слід видалити шипи, у жасмину та бузку - розщепити кінці стебел. У всіх рослин обірвемо нижнє листя і гілочки.
2
Продумайте форму і розмір букета. Ці параметри можуть варіюватися залежно від призначення композиції і пори року. Відберіть непарна кількість квіток. Кожен стебло перед складанням композиції слід підрізати гострим ножем навскоси. Висота квітів не повинна бути однаковою - це надає букету природну природність і додає зв'язці пишність.
3
Пам'ятайте про сумісність і несумісність рослин і відтінків. Квіти одного типу зберігаються довше, ніж змішаний букет. Токсичними один для одного є нарциси та тюльпани, троянди і конвалії, лілії і маргаритки. Сумісні квіти стоять довше. Продовжують життя один одному цикламени та кальцеолярия, тюльпани і кипарисовик, маренка та конвалії. Деякі квіти краще зовсім не поєднувати з іншими видами. Наприклад, важко переживають сусідство троянди, гвоздики і лілії.
4
Важливо правильно поєднувати відтінки рослин. Можна складати букет з квітів одного забарвлення різної інтенсивності. Така композиція буде виконана за принципом "монохроматичній гармонії". Коли зв'язка складається з рослин, близьких в спектрі за забарвленням, то це "аналогічне поєднання". І, нарешті, квіти можна підбирати по контрасту. Забарвлення таких рослин посилюватиме сусідні компоненти зв'язки. Такий букет називається "гармонійного контрасту". Приклади протилежних колерів - червоний і зелений, синій і помаранчевий, жовтий і фіолетовий.
5
Підберіть вазу для букета. Квіти повинні бути вище судини приблизно в півтора рази. Витончені рослини поставте в скляну, кришталеву або фарфорову вазу. Прості квіти будуть гармонійно виглядати в глиняному глечику. Якщо букет яскравий, строкату вазу краще не брать.Небольшой круглий букет в низькій вазі можна поставити в центр столу. Високу односторонню композицію краще розташувати в кутку, щоб вона не заважала. Якщо стебла і квіти звисають вниз, то букет добре виглядає на полиці.
6
Доглядайте за букетом. Регулярно міняйте йому воду, оновлюйте зрізи стебел. У деяких видів квітів добре робити надрізи тих частин квітки, які занурені у воду. Використовуйте живильні розчини для продовження свіжості рослин. Додавайте в воду квітів цукор, спирт, розчин амонію, аспірин або дезінфікуючі засоби. Періодично обприскуйте букет холодною водою - це замінює рослинам природну росу.
Зробити красивий букет своїми руками не так вже й складно. Для того щоб він вийшов прекрасним, залишаючись при цьому оригінальним, необхідно знати деякі тонкощі складання букетів.
Інструкція
1
Перш за все, потрібно вибрати квіти для букета. Їх кількість повинна бути обов'язково непарних, при використанні різних кольорів не слід брати рівну кількість суцвіть одного виду. Наприклад, якщо ваш букет складається з орхідей і троянд, беріть 5 троянд і 6-8 орхідей. Відмінно виглядають букети з однакових кольорів, що знаходяться на різних стадіях росту, в яких бутони поєднуються з напіврозкритими і повністю розпустилися квітками.
2
Колірна гамма букета може бути монохромного або контрастною. В останньому випадку прекрасно поєднуються між собою червоні і білі квіти, жовті і фіолетові. Яскрава гармонійна композиція виходить з жовтих, червоних і фіолетових суцвіть, наприклад, це можуть бути тюльпани, іриси і жовті нарциси. Неймовірно ніжно і романтично виглядають букети, де один колір плавно переходить в інший, наприклад, від білого до ніжно-рожевому, а потім до яскраво-рожевому або від блідо-бузкових тонів до насичених фіолетовим.
3
Не менш чудово виглядають монохромні букети, вони виглядають більш вишуканими. В цьому випадку можна поєднувати в одній композиції квіти одного відтінку, але різних видів. Дуже красивий букет з білих лілій, хризантем і троянд. При цьому необхідно, щоб один вид квітів повинен бути крупніше інших.
4
Щоб зібрати красиву композицію, візьміть найбільший квітка в ліву руку, а правою вибирайте інші складові і додавайте їх до букета, розташовуючи їх небагато нижче, таким чином, щоб вони поступово утворювали подобу кола чи овалу. Наступне коло розташовується ще трохи нижче попереднього. Якщо використовуєте квіти різних відтінків, розташовуйте їх, рівномірно чергуючи з гілочками зелені. Коли букет зібраний, потрібно міцно зв'язати стебла квітів посередині, щоб композиція не втратила форму. Потім обережно подрежьте стебла, залишивши необхідну довжину. У букета з невеликих квітів, довжина стебел не повинна перевищувати 15 см, у композиції з досить великих суцвіть вона повинна бути від 20 см і трохи більше.
5
Запакувати букет можна в кольоровий целофан, органзу, мереживо або гофрований папір. Колір пакувального матеріалу обов'язково повинен гармоніювати з квітами. Зробити це можна кількома способами. Найбільш поширеним з них є, коли папір або тканину збирається в руках гармошкою, всередину вставляється букет і зав'язується. Якщо використовується мереживо чи іншої м'який матеріал, тоді, утримуючи букет за стебла, обережно оберніть його тканиною, розправивши її у країв, і зав'яжіть упаковку на ніжці, залишивши зовні близько 3 см стебел. Такий букет можна прикрасити атласною стрічкою в тон суцвіть.
6
В якості додаткового декору відмінно підходять перлинні або скляні намистини, нитки люрексу або різнокольорові пір'я. Наприклад, дуже елегантно виглядає букет, якщо його ніжку поверх атласної стрічки обмотати ниткою перлів. Дуже оригінально виглядає композиція, в якій кілька кольорів обмотані золотистими або срібними нитками люрексу. Можна на упаковку наклеїти намистини або між суцвіттями вставити пір'я. Найголовніше - це використовувати декоративні елементи, не забуваючи про почуття міри.
7
Смарагдова зелень дуже освіжає букет, підкреслює красу квітів. До великих соцветиям відмінно підійде бускус, Емералд, монстера, аспидистра. Ці рослини відрізняються великими листками насиченого кольору. Для невеликих витончених композицій потрібна більш тонка витончена зелень. Наприклад, папороть, берграс, фенікс Робелліні, Лімоніум Белтред, сетарій, тріферн.