Як домогтися поваги в колективі.

Уміння працювати в команді входить до числа основних навичок сучасного менеджера. Щоб спільна праця на благо компанії приносив задоволення, а відносини між членами колективу будувалися на взаємній довірі і симпатії, необхідно завоювати повагу колег.
Інструкція
1
Будьте природні. У незнайомому середовищі людині властиво поводитися не так, як зазвичай, приміряючи роль «свого в дошку хлопця» або амбітного новачка. Пам'ятайте при цьому, що якщо в новій ролі ви будете почувати себе не дуже комфортно, оточуючі напевно це помітять. Чуже повагу легше завоювати, демонструючи щирість, а не намагаючись підлаштуватися під інших.
2
Демонструйте зацікавленість у оточуючих. Уважний слухач зустрічається рідше, ніж хороший оповідач, і цінується куди вище. Запам'ятайте імена всіх своїх колег, їх робочу посаду, сферу інтересів. Незмінно відзначайте досягнення оточуючих. Тоді й вони відзначать ваші успіхи.
3
Покажіть себе активною людиною. Беріть ініціативу в свої руки не тільки на діловому зборах, але і при обговоренні корпоративних питань. Візьміть на себе відповідальність за проведення якого-небудь суспільного заходу: це покаже вас не тільки активною людиною, але і допоможе краще пізнати нових колег.
4
Стати різнобічною людиною. Слідкуйте за новинами в світі науки, техніки, культури. Відвідуйте тренінги та семінари, які не обов'язково мають бути пов'язані з вашої робочої посадою. Людина, чия сфера інтересів не обмежується роботою і переглядом вечірніх телешоу, завжди буде цікавий оточуючим. Однак не варто обманювати колег, розповідаючи, як ви брали участь у перегонах Париж-Дакар. Серед вашого нового оточення може виявитися людина, що знає склад учасників всіх світових автоперегонів.
5
Завжди поступайте з іншими так, як ви хотіли б, щоб вчинили з вами. Це просте правило знайоме кожному з дитинства, проте далеко не всі його дотримуються. Тим часом, відносини, побудовані на порядності та взаємній повазі, є основою здорового колективу. Демонструючи коректне, відповідальна поведінка, ви завоюєте симпатії тих людей, хто здатний його оцінити.
Корисна порада
При виникненні систематичних труднощів з входженням в колектив, зверніться до психолога або відвідайте тренінгові групи. Фахівець допоможе позбутися зайвої скутості і стати більш відкритим у спілкуванні.