Як перевести неправильну дріб в десяткову дріб.

«Неправильної» називають окремий випадок звичайного дробу - той її варіант, в якому число, що стоїть у чисельнику, більше числа, поміщеного в знаменник. Десяткова форма запису дробу має мало спільного з неправильною формою - у неї немає чисельника і знаменника, зате є ціла і дробова частини. У звичайних дробів є ще один спосіб запису («змішаний»), який ближче до десятковим дробом, тому що теж має цілу і дробову частини. Якщо доводиться обходитися без калькулятора, то змішану форму можна використовувати для спрощення переведення неправильної форми запису в десяткову.
Інструкція
1
Почніть з записи неправильного дробу в змішаній формі. Для цього треба виділити цілу частину, розділивши без залишку чисельник на знаменник. Отримане число пишеться перед дробової частиною, в чисельник якого поміщається залишок від ділення, а знаменник залишається без змін. Наприклад, якщо треба перевести в десяткову форму записи неправильну дріб 270/125, то в змішаній формі вона буде виглядати як 2 20/125. У цьому кроці вже визначилася ціла частина десяткового дробу, тепер потрібно знайти число, яке слід поставити після десяткової коми.
2
З'ясуйте, чи існує множник, який дозволить привести знаменник дробової частини змішаної дробу до числа, рівному десятці, зведеної в яку-небудь ступінь (10, 100, 1000 і т.д.). Наприклад, для знаменника дробу, отриманої в попередньому кроці, таким множником є вісімка, так як 125? 8 = 1000. Якщо таке число існує, то помножте на нього чисельник дробової частини (20? 8 = 160) і припишіть його через кому до цілої частини змішаної дробу, яка після цього перестане бути змішаною, а стане десятковим дробом: 270/125 = 2 20/125 = 2,160 = 2,16.
3
Якщо ж такого множника не існує, то це означає, що в десяткового формі ця неправильна дріб не має точного еквівалента і вам доведеться знайти приблизне значення з потрібним ступенем точності. Наприклад, якщо вихідна дріб дорівнює 270/123, то її змішана форма буде виглядати як 2 24/123. Дробову частину доведеться розділити (в стовпчик, в розумі чи за допомогою калькулятора), а отримане число округлити до потрібного ступеня точності. Наприклад, округлення до сотих дасть значення 0,20. Приписавши його до цілої частини, ви отримаєте значення десяткового дробу, відповідної вихідної неправильного дробу з точністю до сотих: 270/123 = 2 24/123? 2,20.
4
Якщо під рукою є калькулятор або хоча б інтернет, то для перекладу неправильної форми запису дробу в десяткову досить розділити її чисельник на знаменник. Наприклад, для дробу 270/123 це можна зробити, просто ввівши в поле пошукового запиту Google «270/123». Вбудований в пошуковик калькулятор навіть без натискання кнопки відправки запиту покаже вам відповідну десяткову дріб з точністю 8 знаків після коми: 2,19512195.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rCdRRs2Ye9c