Як подивитися температуру процесора. Як подивитися температура кулера на комп'ютері.

При сильному навантаженню на процесор або недостатньої вентиляції його температура підвищується і, перевищивши критичну, дає команду примусового відключення комп'ютера. Уникнути перегріву можна, знаючи поточну температуру процесора.
Інструкція
1
Найпростіший, але при цьому вірний спосіб дізнатися температуру процесора - подивитися потрібну інформацію в BIOS. Для того щоб зайти в BIOS, при включенні комп'ютера утримуйте клавішу DELETE. З'явиться вікно з вкладками, де вам потрібно знайти системний розділ. Виробники материнських плат можуть по-різному озаглавити його, але вам слід орієнтуватися на слово «SYSTEM». В цьому розділі ви абсолютно очевидно побачите рядок з показаннями температури процесора. Пам'ятайте, що переміщатися в BIOS можна, тільки використовуючи клавіші зі стрілками, бо миша працювати не буде.
2
Інший варіант - використовувати одну з програм, яка дозволяє безпосередньо з Windows спостерігати і навіть регулювати температуру процесора, швидкість обертання вентиляторів і т.п. До таких програм відносяться SpeedFan, Core Temp, Everest, NextSensor та інші. Встановивши одну з них, ви отримаєте інформацію про спостереження за вашою системою. На жаль, не всі такі програми дають точну інформацію, і фахівці радять все ж орієнтуватися на свідчення BIOS.
Зверніть увагу
Немає необхідності стежити за температурою, якщо комп'ютер працює в звичайному режимі: не відключається, не шумить і не створює незручностей у роботі періодичними "зависаннями".
Корисна порада
Щоб уникнути перегріву комп'ютера і подальшої необхідності стежити за температурою, дотримуйтесь простих правил: Ставте ноутбук так, щоб до вентиляційних отворів (з боків і на дні ноутбука) завжди був доступ воздуха.Проізводіте періодичний «продув» системного блоку або ноутбука . Зробити це можна за допомогою автомобільного насоса, або насоса для надувних матраців. Пилосос для цієї мети малоефективний.