Як пофарбувати канву.

Щоб створити різноманітний колірний фон вишитій картини необхідні особливі матеріали. Найпростіший спосіб - просто взяти і купити в магазині канву потрібного кольору, а також не менш цікаво спробувати створити бажаний колір тканини самим.
Вам знадобиться
  • - канва;
  • - різні барвники;
  • - кисть;
  • - наждачний папір;
  • - паперові рушники.
Інструкція
1
Фарбувати канву можна чим завгодно, тому що всі різновиди канви дуже добре фарбуються. Основний спосіб створення певного відтінку - це занурення тканини в розчин.
2
Візьміть ємність, налийте потрібний розчин. Для додання червонуватого або рожевого кольору, занурте канву в суміш гранатового соку і червоного вина в пропорції 1: 1. Для фарбування тканини в усі відтінки коричневого візьміть чай. Різні його марки додадуть своєрідні кольорові відтінки. При використанні більш гарячого чаю вийде більш насичений колір, менш гарячого - світлий.
3
Щоб вийшла канва жовтого кольору, візьміть свіжу кору крушини, для яскраво жовтого кольору іспользуйтелістья берези. Полин пофарбує тканину в солом'яний відтінок. Для фарбування в синій колір застосуєте ожину або шавлія. Для фарбування у відтінки зеленого візьміть листя щавлю, ягоди ялівцю.
4
Після того як приготуєте розчин, занурте в нього тканину на будь-який час, залежно від результату, який хочете отримати. Сполосніть канву в окремій ємності з чистою холодною водою. Акуратно розвісьте, розправте всі краї і підсушіть. Тканина пропрасуйте праскою.
5
При створенні на канві ефекту плям використовують спосіб фарбування пензлем. Заваріть міцний чорний чай і нанесіть його на тканину кистю. Краще візьміть товсту широку кисть. Для створення смуг на канві використовуйте малярську пензлик.
6
Для того, щоб плями були більш контрастні, підкладіть під канву мятую хлобчатобумажную тканину. Трохи рідини вбереться в неї і після висихання вона з'явиться на поверхні. Просушіть забарвлену канву феном для волосся. Залиште на тканині кілька чаїнок, під ними канва ще трохи підфарбувати.
7
Для створення малюнка у вигляді смуг, трикутників, листочків, квадратів, ділянки канви заклеїти котушковим лейкопластиром.
8
Крім фарбування чаєм, використовують спосіб фарбування кави. Заваріть міцний гранульований кави. Розведіть в ньому кілька крапель ванільною есенції. Можна додати корицю. Занурте в нього канву.
9
Розігрійте духовку. На деко покладіть декілька шарів паперових рушників і розкладіть на них канву. Тканина рівно розправте, тоді вона рівно профарбується. Для створення ефекту мармуру трохи скомкають канву, або зробіть складки. На місці зламу вийде більш темний колір. Залиште в духовці на 25 хвилин. Прокрашенную канву дістаньте і трохи потріть наждачним папером, вийде ефект старовини.
Корисна порада
При фарбуванні канви використовуйте краще рослинні барвники. Вони краще зберігають свіжість і якість кольору протягом довгого часу і не вигоряють.