Як відкрити капот у Ниви.

Найпоширеніша проблема з відкриттям капота на класичній Ниві або Ниві "Шевроле" - обрив троса відкривання капота. Вирішити її можна по-різному, в залежності від того, в якому місці стався обрив. Капот "Шевроле" трохи відрізняється за будовою від капотів інших машин, тому і методика відкриття капота різна.
Інструкція
1
Спробуйте відкрити капот через отвори, призначені для забору повітря, які знаходяться на самому капоті. Для цього візьміть дріт зі сталі, ліхтарик і пассатижи. Здійснити це непросто, але цілком можливо зробити своїми силами. Там ви побачите виступ, за який прив'язаний трос. Прицільтеся в нього викруткою, краще використовувати для цієї процедури плоску викрутку.
2
Ще один варіант - провести процедуру з напарником. Одному потрібно смикати трос, а другому - ворушити капот. Такий варіант спрацює, якщо у вас періодично заклинює замок. При витягуванні троса зробіть наступне: за допомогою пассатижей відтягніть тросик безпосередньо в салоні (процедура не з легких), а напарник нехай займеться капотом. Для досягнення кращого результат комбінуйте обидві процедури.
3
Якщо запасне колесо на Ниві знаходиться під капотом, а обрив стався біля замку капота, то ситуація ускладнюється. Спробуйте проштовхнути чимось трос з правого боку. Або викуси кілька перегородок на решітці вентиляції і заведіть петлю на гачок. Заняття не з простих, але результат має бути досягнутий.
4
В такому випадку спробуйте трохи іншу процедуру. Підніміть капот з одного боку і витягніть ущільнювач. Далі схопитеся за замок капота на Ниві. З силою смикне його вгору і повторюйте цей рух до тих пір, поки замок на шпильках НЕ БУДЕ зрушать максимально вгору. У утворився зазорі ви побачите довгоочікуваний замок капота. Зробіть гачок з щільної дроту і смикне за фіксатор - капот неодмінно відкриється.
5
Якщо тросик обірвався прямо на замку, можна спробувати ще один варіант. Для цього вам буде потрібно дві викрутки. Однією з них обережно нахиліть через грати капота з повітрозабірника гумовий ущільнювач, забезпечивши тим самим доступ до самого замку. Більш товсту викрутку вставте між другим і третім витком пружини, натисніть вправо (у напрямку до водієві) і ослабте її трохи в місці кріплення. Викрутку з тонким наконечником вставте в петлю для кріплення пружини і поверніть. Пружина повинна вийти із зачеплення і залишитися висіти на лівій проушине. Далі злегка натисніть на капот, і він відкриється без жодних зусиль.