Як зробити пилораму дискову. простий вал для циркулярки.

Дискова пилорама - мінімальне обладнання, за допомогою якого можна налагодити невеликий бізнес по розпилюванню круглих колод на дошки і брус. Повний цикл деревообробки здійснити під силу не кожному підприємству, але цілком реально почати бізнес, маючи пилораму, впоратися з якою під силу одному-двом працівникам. При бажанні та наявності навичок роботи з технікою, ви можете спорудити просту дискову пилораму своїми силами.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні або металеві козли;
  • - дошки;
  • - металеві пластини;
  • - кріпильні елементи (шурупи, гвинти, гайки);
  • - інструмент для роботи з деревиною та металом;
  • - електричний двигун.
Інструкція
1
Ознайомтеся з конструкцією дискової пилорами і її відмінними особливостями. На відміну від стрічкової пилорами, дискова як робочий орган має дискову зубцювату пилку, встановлену на шпинделі верстата. Можливо також кріплення пилки безпосередньо на валу двигуна. Обробка пиловочника на пилорамі включає кромленіе і ділення необрізної дошки, а також поперечне пиляння заготовок по необхідних розмірах.
2
Використовуючи готові схеми промислових зразків дискової пилорами, складіть власний креслення пристрою, виходячи зі своїх потреб. Якщо ви відчуваєте складності при складанні власного проекту пилорами, скористайтеся готовими кресленнями. Найпростіша конструкція пилорами має вигляд столу, під яким знаходиться вал з дисковою пилкою. Ріжуча частина пилки височить над площиною стола. Вал з пилкою наводиться в обертання двигуном через ремінну передачу. Такий верстат носить в народі назву «циркулярка».
3
Виготовте підставу пилорами (стіл або станину). В якості станини використовуйте прості дерев'яні або металеві козли, зв'язавши їх між собою відрізками товстої дошки. До цього підставі зверху прикріпіть стіл, набраний із сталевих пластин шириною близько 200 мм і товщиною 4 мм. Пластини зв'яжіть між собою за допомогою перемичок і шурупів.
4
Ріжучий інструмент прикріпіть до столу знизу таким чином, щоб диск пилки знаходився строго посередині зазору між пластинами. Скріпіть пилку зі столом через отвори, попередньо зроблені в пластинах і опорної плиті. Отвори в опорній плиті з лицьового боку раззенкуйте і здійсните збірку гвинтами з потайною головкою.
5
Зібраний стіл пригвинтите до станини гвинтами, а в зазор між пластинами вставте вкладиш з прорізом для пильного диска. При роботі пилки наполегливу планку кріплять до столу струбцинами. Пилорама практично готова до роботи.