Як зміцнити вестибулярний апарат.

Якщо ви погано переносите польоти в літаку, відчуваєте нудоту і запаморочення, навіть пересуваючись наземним транспортом, значить у вас ослаблений вестибулярний апарат. Вам слід пройти медичне обстеження. Причин, що викликають зниження функцій цього органу, безліч - від звичайної сірчаної пробки у вусі і до пухлинних захворювань.
Інструкція
1
Зміцнювати вестибулярний апарат потрібно ще з дитинства. Як правило, всі діти, провідні нормальний для дитини активний, рухливий спосіб життя, достатньою мірою розвивають вестибулярний апарат. Тому гойдалки, перекиди, стрибки, біг - відмінні способи тренування.
2
Доросла людина може зміцнити свій вестибулярний апарат аналогічним чином. Заняття спортом допоможуть тримати в тонусі і весь організм. Візьміть за правило здійснювати легкі ранкові пробіжки. Корисні також такі види спорту, як волейбол, баскетбол, бадмінтон. Під час таких ігор людина переміщується з різною швидкістю, що значно знижує збудливість апарату.
3
Якщо у вас є можливість гойдатися на гойдалках, обов'язково скористайтеся нею, але не варто відразу ж піддавати себе сильним навантаженням - почніть з легкого розгойдування. Якщо вас бентежить перспектива бути незрозумілими оточуючими, можна скористатися альтернативними методами: гамак, крісло-качалка.
4
Дуже корисними будуть наступні вправи. Робіть щодня обертаючі рухи головою спочатку за годинниковою стрілкою, потім - проти, в кожну сторону по 10 разів. Потім виконайте нахили головою вперед - назад, вправо - вліво. Під час таких вправ потрібно уважно стежити за своїм самопочуттям. Якщо ви відчули запаморочення або інші неприємні симптоми, припиніть заняття і наступного разу скоротіть кількість повторень вправи.
5
Також не менш корисними будуть нахили тулуба. Якщо після таких вправ ви відчуваєте себе добре, спробуйте проробити кілька разів перекрутився і, знову-таки, стежте за своїм самопочуттям.
6
Спробуйте також регулярно проробляти такі вправи: станьте прямо, випрямивши спину, ноги разом. Закрийте очі і, утримуючи положення, простойте так близько хвилини. Потім ускладніть вправу: руки покладіть на пояс і з закритими очима підніміться на носочки і затримайтеся в такому положенні на декілька секунд, потім плавно поверніться в початкове положення і знову повторіть. Кількість повторень вправ підберіть для себе самі, орієнтуючись на свої відчуття.
Якщо подорожі на машині, автобусі, літаку чи яхті є для вас жорстоким випробуванням, швидше за все, у вас проблеми з вестибулярним апаратом. Симптоми заколисування - нудота, запаморочення, біль у шлунку. Усього цього можна уникнути, якщо покращити вестибулярний апарат.
Інструкція
1
Пройдіть обстеження в медичній установі. Іноді заколисування буває симптомом захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту або обмінних порушень. Особливі побоювання повинні викликати випадки різкого погіршення самопочуття під час поїздок. Вилікувавши основне захворювання, ви автоматично позбудетеся і від проблем з вестибулярним апаратом.
2
Зміцнюйте вестибулярний апарат за допомогою занять спортом. Найкраще для цих цілей підходять плавання, біг, волейбол, баскетбол. Ці види спорту зміцнюють певні групи м'язів, розвивають координацію рухів і, як наслідок, підсилюють стійкість до закачування.
3
Підвищуйте рівень роботи вестибулярного апарату спеціальними вправами на стійкість і координацію. Виконувати їх досить складно, тому починати варто з невеликої кількості повторів і утримання положення тільки на кілька секунд. Збільшуйте тривалість вправ у міру поліпшення роботи вестибулярного апарату. Сигналом того, що ви досягли своєї мети, буде здатність робити вправи в повному обсязі і з хорошим самопочуттям.
4
Початкове положення: встаньте прямо, ноги - разом, руки - в сторони. Закрийте очі. Стійте 30 секунд. Опустіть руки вільно і стійте ще 20 секунд.
5
Прийміть вихідне положення. Приподнимитесь на носках. Утримуйте положення 15 секунд. Закрийте очі і стійте ще 15 секунд. Опустіть руки та утримуйтеся в цьому положенні 15 секунд.
6
Пріподнімітесь на носках, руки - вздовж тіла. Голову відкиньте назад. Стійте 10 секунд. Закрийте очі і утримуйте становище ще 7 секунд.
7
Пріподнімітесь на носках і швидко зробіть головою 10 нахилів вперед.
8
Встаньте на одну ногу, руки - в сторони. Стійте 15 секунд. Закрийте очі і стійте ще 10 секунд. Поміняйте ногу і повторіть вправу.
9
Якщо вправи не допомагають, зверніться в спеціалізований лікувальний заклад, який має тренажери для вестибулярної тренування. З їх допомогою вам підберуть ефективну профілактику від захитування.