Як заспокоїти сильний кашель.

Сильний кашель спостерігається переважно в перші дні хвороби, коли немає ще відхаркування мокротиння. Кашель з'являється в основному в нічний час доби і заважає спати. Відбувається це найчастіше через пересихання глотки під впливом мікробів. Позбутися надокучливого сухого кашлю можна різними способами.
Вам знадобиться
  • - препарати з кодеїном;
  • - сода або ефірні масла;
  • - мінеральна вода;
  • - чай з медом;
  • - пастилки від кашлю.
Інструкція
1
Найпоширеніший, але в теж час найшкідливіший спосіб уникнути нападів кашлю - препарати з кодеїном. Хоч кодеїн і шкідлива речовина, але добре знімає кашель. У засобах типу коделак і терпінкод він міститься в терапевтичних доза і не робить наркотичної дії. Однак перш ніж їх приймати, проконсультуйтеся з лікарем з цього приводу. Є багато протипоказань. Дітям давати ці кошти не можна. Дані препарати купируют кашель, але не сприяють виводу мокротиння. Приймайте їх не більше 2-5 днів.
2
Непогано допомагають при сильному кашлі інгаляції парою. Закип'ятіть літр води і додайте в неї трохи соди, ефірних масел (чайного дерева, ялицеве, евкаліптова або інше). Глибоко подихайте над випарами. Міцний розчин морської солі в окропі теж підходить для інгаляцій, але він обов'язково повинен бути дуже концентрованим (на літр води 500 г солі). Інгаляції не тільки знімають напад кашлю, але і сприяють виведенню мокротиння.
3
Якщо ви відчуваєте сильне першіння в горлі, а через це з'являється сильний кашель, випийте мінеральної води. Мінералка обов'язково повинна бути лужною, інакше ефекту не буде. Сода дещо пом'якшує глотку, що сприяє припиненню кашлю. Замість мінеральної води підійде чай з медом або молоко з дрібкою соди.
4
В аптеці продаються спеціальні смоктальні пастилки, що знімають кашель. Найчастіше до їх складу входять відвари лікувальних трав і суміш масел. Трави проникають в кров і провокують відхаркування за рахунок розрідження мокроти, а масла пом'якшують слизову. Але як і на багато природні компоненти, на такі таблетки може виникати індивідуальна непереносимість - будьте обережні.
Корисна порада
Якщо кашель не проходить протягом 1-2 тижнів, сходіть на прийом до терапевта. Можливо, вам необхідний курс терапії антибактеріальними засобами. Не варто затягувати з візитом до спеціаліста - не вилікуваний кашель може перерости в більш серйозні захворювання.