Як упорядкувати дачу.

Для багатьох людей дача являє собою своєрідну віддушину, що дозволяє відпочити від суєти міського життя і насолодитися природою. Тому велике значення має благоустрій не тільки самої дачі, а й прилеглого до неї ландшафту. Існує безліч способів надати дачній ділянці індивідуальний і привабливий вигляд. Вибір залежить від ваших можливостей, багатства фантазії і смакових уподобань.
Інструкція
1
Продумайте пристрій на дачній ділянці клумб і квітників. Це найпростіші декоративні елементи, здатні, проте, добре прикрасити ландшафт. Не менш гідним доповненням до квітника можуть стати альпійська гірка або альпінарій - кам'янистий сад, створений з відібраних і ретельно укладених каменів, що поєднуються з хвойними рослинами або навіть скромними лісовими квітами.
2
Якщо є така можливість, використовуйте для вираження індивідуальності дачної ділянки воду. Фонтани, водоспади та водойми здатні залучити набагато більшу увагу відвідувачів, ніж звичайна квіткова клумба. Елементи, які використовують воду, володіють притягальною силою; біля води ми, як правило, відчуваємо умиротворення і спокій.
3
Втім, вода не обов'язково повинна бити з екзотичного фонтанчика. Будучи щасливим володарем проходить через ділянку струмка, спробуйте спорудити штучну заплаву або ставок, здатні також перетворити зовнішній вигляд самого непривабливого ділянки. Іноді власники дачі ламають голову над тим, як осушити заболочені місця. В деяких випадках таку напасть можна звернути на користь, використавши нескладні дренажні системи для формування на заболоченому ділянці ставка.
4
Продумайте споруда на дачній ділянці малих архітектурних форм - альтанки, критої алеї, витонченої садових меблів. Використання цих елементів благоустрою додасть території самобутність і затишок. Такі місця можуть стати не тільки центром приємного дружнього спілкування, а й джерелом творчого натхнення, якщо ваші інтереси пов'язані з літературною діяльністю або малюванням.
5
Якщо ви хочете підсилити неповторність ландшафту, сміливо використовуйте в його оформленні вази або вазони, скульптури з кераміки, бронзи або дерева, орнаментальні вставки. Головне тут - дотримати почуття міри, щоб велика кількість штучних, нехай і високохудожніх, елементів оформлення Герасимчука переважати над природним оформленням вашого самобутнього природного куточка.
У 2011 році в Москві був проведений конкурс з благоустрою міста «Московський дворик», в результаті якого був визначений, в тому числі, найупорядженіше район столиці. Пальму першості отримало Північне Бутово, друге місце було віддано Савелко, а третє - Соколиній горе.
Район Північне Бутово розташований на південь від МКАД, в Південно-Західному окрузі столиці. Саме тут наприкінці 80-х років XX століття почався експеримент по оригінальній плануванні, забудові та благоустрою. Це один з найбільш екологічно чистих районів Москви - тут немає великих підприємств, поряд лісовий масив (Битцевский парк) і річка. Водночас відмінно розвинена інфраструктура, є кілька великих торгових центрів, 21 дитячий сад, 12 середніх шкіл, громадські організації і безліч установ дозвілля і спорту, а також діюча православна церква (храм великомучениці Параскеви П'ятниці). Благоустрою району приділяється велика увага з боку столичної влади. Щороку парки, двори, сквери проводяться в порядок. Розбиваються квітники, влаштовуються невеликі фонтани, пішохідні доріжки викладаються плиткою, з'являються нові дитячі та спортивні майданчики, обладнані столами для настільного тенісу і тренажерами. Другим з благоустрою місцем столиці був визнаний Зеленоградський район Савелко. Тут також сприятлива екологічна обстановка, безліч спортивних майданчиків, парки, великий міський ставок. Безсумнівно, головною прикрасою Савелок можна назвати Церква Миколи Чудотворця, одне з найстаріших будівель міста. Третє місце серед найбільш упорядкованих районів Москви зайняла Соколина гора. Це один з найстаріших промислових центрів столиці, тут розташовано понад 90 підприємств машинобудування і металообробки. Тут проживає більше 84 тисяч чоловік, є безліч спортивних організацій, театрів, дозвіллєвих центрів. Комісія прийняла до уваги стан дворів, тротуарів, зупинок громадського транспорту, фасадів будинків, дитячих і спортивних майданчиків та багато іншого.