Як розрахувати товщину утеплювача.

При зведенні будівлі слід обов'язково пам'ятати про його теплової ізоляції. Ділянки, де будівельні правила по укладанню утеплювача порушуються, називають містками холоду. Зазвичай в них з боку більш високої температури (всередині приміщення) з'являється волога, або точка «роси», що приносить собою утворення грибка і цвілі. Неграмотне утеплення свого житла принесе виснаження сімейного бюджету.
Інструкція
1
Визначте конструкцію зовнішніх стін. Він залежить від наступних факторів: кліматичних, економічних, конструктивних особливостей об'єкта та інших. Визначте обробку поверхонь зовнішніх стін (внутрішньої і зовнішньої). Схема зовнішньої і внутрішньої обробки залежить від рішення екстер'єру та інтер'єру будівлі. Це автоматично додає кілька шарів в товщину стіни будинку.
2
Розрахуйте опір теплопередачі обраної стіни (Rпр.) Цю величину можна знайти за формулою, при цьому потрібно знати матеріал, з якого виготовлена стіна, і його товщину: Rпр. = (1/? (В)) + R1 + R2 + R3 + (1/? (н)), де R1, R2, R3 - опір теплопередачі кожного шару стіни,? (в) - коефіцієнт тепловіддачі внутрішньої поверхні стіни,? (н) - коефіцієнт тепловіддачі зовнішньої поверхні стіни.
3
Розрахуйте мінімально допустиме значення опору теплопередачі (Rмін.) Для кліматичної зони де ведеться будівництво за формулою R =?/?,? - Товщина шару матеріалу в метрах,? - Теплопровідність матеріалу (Вт/м * К). Теплопровідність можна побачити на упаковці матеріалу або визначити за спеціальною таблицею теплопровідності матеріалу, наприклад, для пінопласту ПСБ-С 15, щільністю до 15 кг/м3, вона дорівнює 0,043 Вт/м, для мінеральної вати, щільністю 200 кг/м3, - 0, 08 Вт/м. Теплопровідність - здатність матеріалу обмінюватися теплом з навколишнім середовищем. Чим вище коефіцієнт теплопровідності, тим матеріал холодніше. Найвища теплопровідність у залізобетону, металу, мармуру, нижча - у повітря. Тим самим матеріали, в основі яких лежить повітря, наприклад, пінополістирол є надзвичайно теплими. 40 мм пінопласту = 1м цегляної кладки. Коефіцієнт має постійне значення для кожної кліматичної зони, його можна знайти в довіднику ДБН В.2.6-31: 2006 (Теплова ізоляція будівель).
4
Порівняйте Rмін. з Rпр. і знайдіть різницю? R. Якщо в результаті розрахунку Rмін. <Або = Rпр., То утеплення стін не потрібно, тому що існуючі шари забезпечують нормативну теплоізоляцію. Коли ж Rмін.> Rпр., То визначте різницю між ними, відніміть з більшого значення менше? R = Rмін.- Rпр.
5
Підберіть товщину утеплювача згідно? R. Саме обраний утеплювач повинен забезпечити відсутню опір теплопередачі. Вибираючи матеріал утеплювача, слід пам'ятати про наступні його характеристики, таких як: коефіцієнт теплопровідності, коефіцієнт водопоглинання, щільність, клас горючості. Коефіцієнт водопоглинання - здатність матеріалу утримувати ввібрану воду. Меншу його значення представляє більший інтерес до цього матеріалу, як утеплювача. При будівництві застосовують матеріали з високим коефіцієнтом водопоглинання, наприклад, скловату або мінеральну вату. Додатково в цьому випадку використовується паро- та гідроізоляція. Це робити необхідно, щоб не дозволити матеріалу намокнути. Якщо таке трапиться, то коефіцієнт теплопровідності сильно збільшиться, наприклад, у мінеральної вати в два рази.
6
Важливим є клас горючості і щільність утеплювача. Останній характеризує навантаження на несучі конструкції. Будівельні матеріали діляться на негорючі та горючі, які діляться на 4 групи: слабогорючие (Г1); умеренногорючіе (Г2); нормальногорючіе (Г3); сільногорючіе (Г4). Чим щільніше матеріал, тим він менш горючий, тим його вартість вище. Після вибору матеріалу розрахуйте за формулою товщину утеплювача:? R =?/?, Звідки? =?/? R,? є шуканої товщиною обраного утеплювача, виражається в метрах.