Як підключити електретний мікрофон.

Підключення електретного мікрофона до комп'ютера залежить від його типу. Електретні мікрофони часто використовуються замість конденсаторних, тому що коштують дешевше, не вимагають зовнішнього джерела живлення і мають безліч інших переваг.
Вам знадобиться
  • - Електретний мікрофон (бездротової або дротової);
  • - ПК;
  • - звукова карта;
  • - відповідні кабелі і роз'єми.
Інструкція
1
Придбайте бездротової дискретний мікрофон. Подивіться на його задню поверхню. Ви побачите один або декілька типів виходу, наприклад RCA і XLR. Переконайтеся, що в комплект з мікрофоном входить відповідний кабель, що містить відповідні роз'єми. У разі його відсутності зайдіть на сайт виробника пристрою і подивіться, який тип кабелю вам необхідно буде придбати додатково. Підключіть мікрофон до відповідного роз'єму на вашому комп'ютері. Перевірте ваш мікрофон. Ви можете зробити це за допомогою будь аудіо-програми за вашим вибором.
2
Виконайте підключення проводового електретного мікрофона, якщо при покупці пристрою ви зупинилися на ньому. Для цього скористайтеся кабелем з інтерфейсом XLR. Якщо ви використовуєте деки, то за допомогою них ви зможете підключити мікрофон до відповідного гнізда так само, як і у випадку з бездротовим мікрофоном, як описано вище. Якщо ви використовуєте інтерфейс FireWire або USB, то підключайте пристрій через дані роз'єми.
3
Дочекайтеся, поки комп'ютер визначить нове обладнання, якщо ви використовуєте підключення через роз'єми FireWire або USB. Зайдіть в меню Пуск, потім в Панель управління. Перейдіть до розділу "Звуки та аудіопристрої". Зайдіть в розділ "Запис звуку". Переконайтеся, що ваш пристрій присутній в списку, що розкрився. Зробіть те ж саме в меню "Голос" на вкладці "Запис голосу". Перевірте ваш мікрофон за допомогою будь аудіо-програми за вашим вибором.
4
Скористайтеся спеціальними інструментами аудіо-програм, щоб поліпшити якість запису через мікрофон. Ви можете також вибрати окрему частину запису для обробки. Перейти до головного меню програми і виберіть пункт "Ефекти" або "Редагувати". Скористайтеся такими інструментами, як "Розширення аудіо", "Придушення шуму" або будь-якими іншими для зміни звучання запису по вашому розсуду.
Всі сучасні конденсаторні мікрофони містять внутрішній постійне джерело поляризації, званий Електрети. Однак, будь-який з таких мікрофонів має всередині підсилювач, і тому все одно вимагає харчування.
Інструкція
1
Для підключення електретного мікрофона з вбудованим підсилювальним каскадом, що має два висновки, спочатку з'ясуйте, на яку напругу живлення він розрахований: 1,5 або 3 В. Потім візьміть джерело живлення, що виробляє відповідне постійна напруга. Візьміть резистор номіналом в кілька кіло. Мінусовій висновок мікрофона (він з'єднаний з його корпусом ледь помітною смужкою металу, а якщо вона не видна, визначити відповідний висновок можна прозвонкой) з'єднайте безпосередньо з мінусом джерела живлення. Плюсової висновок мікрофона з'єднайте з плюсом джерела живлення не напряму, а через резистор номіналом в кілька кіло. Потім мінусовій висновок мікрофона з'єднайте з загальним проводом аудіопристрої, а точку з'єднання резистора з додатним висновком мікрофона підключіть до входу пристрою через конденсатор ємністю в кілька десятих часток мікрофарад.
2
Вітчизняний електретний мікрофон типу МСЕ-3 відрізняється від імпортного тим, що він, по-перше, розрахований на негативне напруга живлення, рівне 4,5 В, а по-друге, вже містить усередині себе токоогранічительний резистор. Чорний, синій або зелений провідник мікрофона з'єднайте з загальним проводом аудіопристрої і плюсом джерела живлення. З жовтого, оранжевого або білого провідника подайте сигнал на лінійний вхід пристрою через такий же конденсатор, як і в попередньому випадку. Коричневий або червоний провідник мікрофона з'єднайте з мінусом джерела живлення.
3
У випадку, якщо ви хочете підключити мікрофон до звукової карти комп'ютера, візьміть до відома, що резистор і конденсатор там вже є. Але параметри узгоджувальних елементів на звуковий карті обрані такими, що мікрофон повинен бути розрахований на харчування напругою 1,5 В. Будь-який інший звучатиме дуже тихо. Мінусовій висновок мікрофона з'єднайте одночасно із загальним і середнім контактами штекера, а плюсової - з далеким контактом, відповідним правому каналу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QwqCX6UwQwA