Як поставити захист на файл.

Найчастіше для того щоб уникнути копіювання цінних файлів, які ви зберігаєте на комп'ютері або в мережі, важливо ставити на них захист. Велика кількість файлів можна зберігати в Zip-архівах. Варто розглянути спосіб установки захисту на них.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - вихід в інтернет.
Інструкція
1
Зайдіть на офіційний сайт 7-zip.org і скачайте програму для стиснення файлів 7-Zip. Встановіть дану програму, використовуючи інсталятор, який ви завантажили. Відкрийте файловий менеджер 7-Zip, пройшовши в меню «Пуск» -> «Програми» -> 7-Zip -> 7-Zip File Manager.
2
Відкрийте папку, де знаходиться той файл, який потрібно стиснути і зашифрувати. Клацніть лівою кнопкою миші по вибраній папці. Натисніть кнопку «додати» на панелі інструментів. Вона повинна мати великий зелений знак "+" над текстом.
3
Дайте архіву якесь запам'ятовується ім'я. Ви також можете застосувати автоматично сгенерированное назву.
4
Натисніть на випадний список поряд із пунктом «Формат архіву». Виберіть формат Zip. Виберіть «Максимум» в розділі «Рівень стиснення».
5
Введіть потрібний пароль у відповідне поле. Повторно надрукуйте його в рядку нижче. Натисніть на що відкривається нижче список. Виберіть тип форматування AES-256. Натисніть кнопку «ОК» у нижній частині діалогового вікна.
6
Зачекайте, поки програма завершить стиск. Час, необхідний для даної операції, буде змінюватися в залежності від розміру файлів, які ви стискаєте, а також від швидкості роботи комп'ютера. Зверніть увагу на індикатор. Коли він досягне 100 відсотків, створення архіву буде завершено.
7
Спробуйте відкрити новий архів після завершення роботи. Введіть обраний пароль і натисніть Enter, щоб перевірити, чи поставлена захист на файл чи ні, а також чи вдало збереглися всі файли, які повинні бути в папці. Тепер доступ до даного архіву будете мати тільки ви.
Зверніть увагу
Ви можете також використовувати ультра-стиск, щоб зробити архів трохи менше, хоча це може бути досягнуто при стисканні далеко не всіх типів файлів.
Корисна порада
Не забувайте свій пароль. Без нього ви не зможете відновити файли, що містяться в архіві.
Захист електронних даних може знадобитися в тих випадках, коли вам необхідно забезпечити конфіденційність інформації на комп'ютері, до якого мають доступ інші люди. Це можна здійснити як за допомогою засобів операційної системи, так і спеціальних утиліт.
Вам знадобиться
  • - програма Universal Shield.
Інструкція
1
Використовуйте можливість приховування папок, щоб захистити свої документи на комп'ютері. Для цього клацніть правою кнопкою миші по директорії, виберіть пункт «Властивості» і в розділі «Загальні» встановіть прапорець біля опції «Прихований». Далі клацніть «ОК», перейдіть в меню «Сервис» вікна будь папки, виберіть пункт «Властивості папки», далі зайдіть у вкладку «Вид» і зніміть прапорець з пункту «Відображати приховані файли і папки», потім клацніть «ОК».
2
Скористайтеся опцією шифрування файлів вбудованої в операційну систему Windows, щоб забезпечити захист документів. Для цього правою кнопкою миші клацніть по файлу, виберіть пункт «Властивості», перейдіть у вкладку «Загальні» і клацніть «Додатково», включите опцію «Шифрувати вміст для захисту даних». Дана можливість доступна тільки в файлової системі NTFS.
3
Використовуйте спеціальні утиліти, щоб захистити файли і папки, наприклад, Universal Shield. Цей додаток являє собою зручний інструмент, який може забезпечити безпеку вашої інформації за допомогою приховування і шифрування. Приховати файли ви можете з використанням маски, а також передбачити різні правила доступу: читання, видимість, запис або видалення. Також ви можете встановити автоматичне блокування даних.
4
Для вибору даних для захисту програмою клацніть по кнопці Protect, у вікні, виберіть тип даних - файл, маска, диск або папка. У правій частині вікна вкажіть сам об'єкт, який необхідно захистити, далі встановіть тип захисту за допомогою кнопки Properties encrypt.
5
Виконайте шифрування файлів, для цього клацніть кнопку Protect і в вікні, клацніть Encrypt, вкажіть алгоритм шифрування, а також пароль. Додатково ви можете встановити обмеження доступу до системних папок операційної системи, таким як «Мої документи», «Вибране», до панелі управління, а також запобігти зміни системної дати і часу. Ці опції можна встановити за допомогою меню File і команди Security tricks.