Як вивести поручителів.

Якщо ви опинилися поручителем за чиїмось кредитом, можливо, вам доведеться платити чужі борги. Таке відбувається часто-густо, бо фінансова ситуація нестабільна і будь-яка людина може раптово виявитися без роботи, а значить і платити буде нічим. Як відмовитися від поручительства?
Інструкція
1
Ні в якому разі не ставитеся до поруки легковажно. Навіть якщо вас просять стати поручителем близькі друзі або родичі, пам'ятайте, що це величезна відповідальність, а якщо кредит береться на більшу суму, то ви можете навіть втратити власне житло. Тому краще взагалі відмовитися від цього обов'язку і не вступати в подібні угоди.
2
Повністю відмовитися від виконання зобов'язань поручителя неможливо. Якщо договір підписаний, поручитель своїм особистим підписом підтверджує, що він прийняв на себе зобов'язання по виплаті боргу, якщо позичальник виявиться не в змозі платити. Однак існують деякі лазівки, за допомогою яких можна суттєво знизити розміри виплат.
3
Поручитель може позбутися обов'язку виплачувати борг за відсутності у нього постійної роботи і будь-якого дорогого майна. Тобто якщо ви звільнитеся з роботи, а квартира зареєстрована не на вас, банку буде нічого витребувати, а рішення суду повернеться назад в банк без виконання. Звичайно, банк зможе знову направити справу в суд, але безрезультатно.
4
поручительських зобов'язання мають термін давності. Зазвичай він становить шість місяців. Якщо позичальник два-три місяці не платить кредит, потім протягом довгого часу домовляється про реструктуризацію боргу, то про поручителя взагалі можуть пригадати, коли час вже пішло. Це найсуттєвіший шанс позбутися зобов'язань.
5
Якщо у поручителя мається двоє неповнолітніх дітей або непрацездатні батьки, він має права до 75% свого доходу офіційно віддавати їм. В цьому випадку для оплати банківського кредиту залишиться зовсім маленька сума, виплачувати яку поручитель має право виплачувати протягом довгого часу. Тобто вийде, що ви будете платити банку мізерну частину своїх доходів на цілком законних підставах. Таким чином, навіть якщо ви стали поручителем і вас зобов'язали виплатити борг, не опускайте руки. Боріться зі свавіллям банку і намагайтеся притягти до відповідальності боржника.