Як приготувати солод для хліба. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Солод являє собою підсушені і перемелені зерна. Основною сировиною для його приготування служить жито. На солодовою основі роблять хліб, який після випічки набуває оригінальний колір і смак.
Вам знадобиться
    • 1 кілограм жита;
    • вода.
Інструкція
1
Почніть приготування солоду з підготовки зерна. Для того щоб відібрати сировину з високим відсотком схожості, помістіть його в воду. Ті зерна, які спливуть - не годяться. Видаліть їх, а заодно очистіть сировину від домішок.
2
Візьміть велику каструлю і насипте в неї 1 кілограм жита. Залийте зерна трьома літрами води. Використовувану воду пропустіть через фільтр і охолодіть до 10 градусів Цельсія. Через кожні 6 годин воду необхідно міняти і прибирати з поверхні спливли зерна. Процес замочування буде вважатися завершеним, коли зерно можна буде легко зігнути або проткнути голкою. Зазвичай на це йде не менше доби.
3
Пересипте зерна в глибоке деко. Для того щоб видалити надлишки вологи, оберніть його тканиною. З цього моменту почнеться етап пророщування. Двічі на день перемішуйте зерна та прочиняйте край тканини, щоб повітря могло вільно надходити в деко. А на ніч оббризкуйте зерна свіжою водою. Слідкуйте, щоб температура в приміщенні не перевищувала 15 градусів Цельсія. Як тільки розмір паростків буде дорівнює довжині зерна, пророщування буде закінчено.
4
Загорніть деко з зернами в поліетиленовий пакет і поставте на батарею. Виконайте в пакеті отвір, це дозволить вам контролювати рівень вологості. Час від часу зерна необхідно перемішувати, щоб вони не підсихали. Процес томління і ферментації займає три дні, після чого дістаньте деко з пакету і розділіть руками всі утворилися грудочки.
5
Переходьте до етапу сушки. Для цього покладіть зерна на деко і підсушуйте в духовці, нагрітій до 70 градусів Цельсія протягом десяти годин. Кожні півгодини сировину необхідно перемішувати і розділяти злиплі зерна. Після просушування приберіть деко в холодильник на добу.
6
Перед тим як перейти до процесу розуміли, відокремте від зерен всі паростки. А потім подрібніть їх до стану борошна за допомогою кавомолки. Приготований солод зберігайте у відкритому посуді.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zBgSqXxqO7s