Як паяти на паяльної станції.

Пайка являє собою процес створення механічного або електричного контакту між металевими поверхнями, здатного витримати певні механічні навантаження. Для ефективної пайки недостатньо просто нагріти одну поверхню з оловом і приєднати до іншої поверхні; обов'язковою умовою надійного контакту є рівність температур спаюється деталей. І добитися якісної пайки можливо лише при використанні правильно підібраного інструмента, одним з яких є паяльна станція.
Вам знадобиться
  • - паяльна станція;
  • - флюс;
  • - припой;
  • - кусачки;
  • - пассатижи;
  • - пінцет;
  • - ніж.
Інструкція
1
Усвідомте для себе переваги паяльної станції перед звичайним паяльником. Станція має регульований діапазон нагріву, що зводить до мінімуму ризик перепалити спаюється компоненти. Є функція підтримки постійної температури жала, яке тим самим охороняється від перегоряння, в результаті знижуються витрати на видатковий матеріал. Ще одна відмітна особливість паяльної станції - наявність підставки і ванни для очисної губки. Ціни на хороші паяльні станції починаються в районі 800 рублів, але така вартість з лишком окупається описаними перевагами.
2
Вибираючи паяльну станцію, орієнтуйтеся, перш за все, на потужність паяльника. Для пайки друкованих плат досить потужність 25-40 Вт Якщо ж вам необхідно споювати дроти перетин в кілька міліметрів, то, природно, і 100 Вт буде обмаль. Вибір залежить від тих робіт, для яких ви використовуєте паяльну станцію.
3
Перш ніж приступати до пайки, визначтеся також з напругою живлення. Якщо ви користуєтеся стандартним для Росії напругою (220 В, 50 Гц), використовуйте станцію з відповідними параметрами. Для пайки в автомобілі або місцях, де електрична мережа недоступна, використовуйте пристрої з живленням 12-24 В.
4
Перед початком пайки виберіть форму жала паяльника. Цей параметр має визначальне значення при пайку друкованих плат. Сьогодні для паяльних станцій пропонується широкий асортимент жал: у вигляді лопаток, конусів, голок і так далі. Бажано мати можливість вибору, щоб на досвіді визначити, які форми і розміри жала більшою мірою підходять для різного виду пайки.
5
Підготувавши паяльне обладнання, обзаведіться витратними матеріалами. Вам знадобиться флюс для видалення окислів і припій. При виборі флюсу не обмежуйтеся традиційної каніфоллю, на сучасному ринку можна підібрати широку гаму флюсів, що змивається звичайною водою, не руйнують жало паяльника і дають високу якість пайки. Краще всього, якщо ви використовуєте флюс в упаковці у вигляді шприца, це зручно при пайку.
6
Використовуйте для пайки припойними дріт перетином 1-5 мм. Широко поширені сьогодні багатоканальні припои, коли всередині олов'яної дроту знаходиться ряд каналів флюсу, що забезпечує високу якість пайки.
7
Використовуйте при пайку активатор жала. Він необхідний для збільшення терміну служби паяльної станції. Перед кожною пайкою і після закінчення робіт опускайте жало в баночку з активатором. При цьому на жалі утворюється захисне покриття, що охороняє інструмент від утворення нагару.
8
Майте під рукою ручний інструмент, без якого пайка може бути скрутна: гострий ніж, кусачки, пасатижі, пінцет. Правильно встановіть освітлення: світло повинне падати так, щоб рука з паяльником не закривала місце пайки.
9
Загальна технологія виробництва пайки за допомогою паяльної станції не відрізняється від роботи звичайним паяльником. Багато чого залежить від конкретних умов, характеру і розмірів з'єднуються компонентів. Істотна відмінність - робота з паяльною станцією забезпечує більший комфорт, високу ефективність роботи і відповідну якість пайки.