Як зв'язати шапку растамана. Шапка растамана зв'язати.

растаманів називають представників однієї з субкультур, що зародилася в середовищі афро-американців. Зараз слово «растаман в молодіжному жаргоні позначає молодої людини із зовнішніми ознаками послідовника ідей растафаріанства. В одязі растаманів присутні кольори ефіопського прапора: червоний, жовтий, зелений. А найпоширеніший аксесуар - «раста-шапка.
Вам знадобиться
  • - нитки різних кольорів;
  • - спиці або гачок;
  • - схема в'язання;
  • - сантиметр;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Для такого концептуального аксесуара, як «раста-шапка, форма не особливо важлива. Шапка може бути і у вигляді безформного великого берета, і у вигляді спортивної шапочки, обтягує голову.Главное, щоб в шапці були присутні певні кольори. Зелений, чорний, жовтий і червоний. Смужки цих квітів можуть повторюватися в цьому порядку, а можуть перемежовуватися чорним після кожного кольору. Це залежить тільки від вашого вибору.
2
Потім виберіть нитки для в'язання шапки. Для літньої раста-шапки найкраще підходять бавовняні тонкі нитки. Зверніть увагу, щоб в нитках не було багато синтетики, інакше вам буде дуже жарко і некомфортно в літню спеку в цій шапці. Якщо ж ви плануєте носити шапку у міжсезоння, то ідеальним варіантом пряжі буде тонка напіввовна.
3
Тепер виберіть спосіб в'язання шапки: спиці або гачок. Якщо ви вмієте в'язати круговими спицями, для шапки це буде найкращий спосіб. Якщо ж таким умінням ви не володієте, то можна спробувати спосіб на п'яти спицях, шапка може вийти у вигляді колпака.Крючком така шапка в'яжеться вкруговую, стовпчиками. Вибір залишається за вами.
4
Така шапка в'яжеться щільною в'язкою, тому спиці і гачок треба підбирати таким чином: гачок або спиці повинні бути вполовину товщі, ніж нитка.
5
Як тільки ви вибрали в'язку і спосіб, зробіть зразок, за яким ви потім розрахуєте петлі. Не забудьте випрати і відпарити перед цим те, що ви зв'язали.
6
Якщо у вас є схема в'язання, в'яжіть за схемою. Якщо ж готової схеми немає, то виміряйте обхват голови, розрахуйте кількість петель і починайте в'язати шапку, чергуючи кольори ниток. Поступово додавайте петлі спочатку в'язання, якщо планується звичайна шапка. Прикладайте в'язання до голови, так ви краще зрозумієте в кількості прібавок.Еслі ж ви в'яжете бере, то спочатку потрібно зв'язати рівне коло такого розміру, якого планується сам бере. Після цього петлі потрібно поступово зменшити, щоб бере щільно тримався на голові і не спадав.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hNChjYYCYcE
Зверніть увагу
Перед покупкою ниток уточніть, не линяють вони. Інакше шапка може зіпсуватися після першого ж прання.
Корисна порада
Стирайте пов'язану шапку в теплій воді і тільки вручну.
Раста-шапка або бере традиційних для цієї субкультури квітів, - чорного, червоного, зеленого і жовтого, - це зручний, стильний і яскравий аксесуар, який підійде аж ніяк не тільки прихильникам раста-культури . До того ж, зв'язати подібну шапку не так вже й складно.
Інструкція
1
Працювати починайте ниткою чорного кольору. Наберіть 4 повітряних петлі і замкніть їх у кільце. Потім зв'яжіть перший ряд - 7 стовпчиків без накиду. У другому ряду в кожну петлю пров'язуйте по два стовпчики без накиду - повинно вийти 14 петель. З третього ряду в'яжіть за схемою. Кожен із майбутніх семи секторів берета починайте на двох стовпчиках попереднього ряду: з першого пров'язуйте стовпчик без накиду чорного кольору, з другого - стовпчик без накиду зеленого кольору.
2
В'яжіть за схемою. Для того щоб збільшити коло, спочатку робіть поповнення в кольоровий частини сектора, до тих пір, поки не дійдете до її найширшій частині в 11 петель. Потім додавайте вже в чорній частини. У кожному секторі в кожному ряду додайте по одному стовпчику без накиду, крім тих рядів, де вказано «+2» - в цих рядах треба додати 2 стовпчики без накіда.Чтоби перехід між чорними і кольоровим фрагментами був непомітним, останній стовпчик одного кольору кожного разу закривайте стовпчиком іншого кольору. Для цього під час в'язання обидві нитки завжди протягуйте разом, але при цьому брати участь у в'язанні буде тільки одна. У цьому випадку і з лицьового, і з виворітного боку вийде візерунок, і не буде стирчати ніяких непотрібних «хвостиків».
3
Починаючи з десятого ряду, замінюйте в кожному ряду кольоровий стовпчик без накиду на чорний - для зменшення кольорової частини сектора. Робіть це то з одного, то з іншого боку кольорової частини. Вам не обов'язково постійно перераховувати петлі в чорному секторі в'язання, тільки пам'ятайте, що в кожному ряду після низки «+2» їх кількість буде збільшуватися на 2: один додавайте, другий беріть від кольорової частини.
4
Після того, як ви завершите в'язати візерунок, в'яжіть бере необхідного вам розміру, роблячи смуги трьох кольорів довільного розміру і в довільному порядку.