Як відновити пошкоджений CD.

Найпоширеніший вид ушкодження CD - численні подряпини на прозорій поверхні нижнього шару. І для того щоб налагодити зчитування, диск необхідно відновити.
Інструкція
1
Використовуйте програмні засоби. Ця дія має на увазі під собою необхідність штучного обмеження швидкості обертання вашого приводу для читання CD. Найбільш популярними програмами, що дозволяють виконати дану операцію, є VMenedger CD-ROM, CDSlow, Nero Drive Speed. Найбільш простим варіантом з перерахованих є програма CDSlow, що володіє гнучкою системою налаштувань і російськомовним інтерфейсом. Для перевірки можливості управління швидкостями вашого приводу натисніть кнопку «Визначення швидкості/Повний перебір». Після цього в списку доступних швидкостей клацанням лівої кнопки миші можна змінювати швидкість роботи вашого приводу прямо в процесі читання диска.
2
Проведіть перевірку поверхні диска для визначення ступеня його пошкодження. У цьому вам допоможе утиліта CD-ROM Drive Analyser Pprogram. Після запуску програми відкривається її діалогове вікно, при натисканні кнопки «Start» в нижній правій частині відбувається запуск процесу аналізу. Результати процесу відображаються у вигляді графіка. Якщо спостерігається різке падіння швидкості на якій-небудь ділянці графіка, то це свідчить про проблеми з читанням в даному місці поверхні диска, якщо спад графіка забарвлений в червоний колір, це говорить про нечитаності диска.
3
Для зчитування даних з пошкоджених дисків існують спеціальні програмні засоби з поліпшеним алгоритмом відновлення і копіювання даних. Хороші відгуки з відновлення інформації має утиліта для копіювання даних CDCheck. Інтерфейс програми досить простий і інтуїтивно зрозумілий. Для початку відновлення даних виділіть їх в дереві каталогів, розташованому в лівій частині вікна.
4
Натисніть кнопку «Відновлення». На верхній панелі відкриється вікно налаштувань - вихідний і кінцевий каталог, додаткові налаштування. Після натискання кнопки «Далі» буде запущений процес відновлення. Перед початком сеансу рекомендується встановити швидкість вашого приводу на мінімально можливе значення.
5
Використовуйте апаратні засоби. Спроба вирішення проблеми даним способом являє собою заміну приводу на більш якісний за своїми характеристиками.
6
Використовуйте механічні способи відновлення дисків. До цих способів найкраще вдаватися лише в тому випадку, коли інші не дали результатів. Суть механічної обробки полягає в поліровці поверхні диска для додання йому прозорості та видалення дрібних і неглибоких подряпин. Для полірування можна використовувати пасту гої, яка розчинена в уайтспіріт або гасі, або ж зубну пасту, наполовину розведену водою. Полірування проводите за допомогою полірувального круга з м'якого повсті.