Як провязать пройму.

вив'язування кривих ліній - найскладніший етап у в'язанні. До них відносяться різні форми горловини, оката пройм, рукави. Для в'язання полотна зі складним контуром потрібно зробити точні розрахунки. Легше справлятися з таким завданням, працюючи з кресленням.
Вам знадобиться
  • - Паперова форма;
  • - спиці;
  • - нитки.
Інструкція
1
Всередині викрійки деталі побудуйте прямокутний трикутник, в якому розрахункова лінія буде лежати проти прямого кута. По підставі цього трикутника підрахуйте кількість петель, а по висоті - кількість бічних кісок. Закриваються петлі відповідають основи трикутника, а число прийомів закриття дорівнює числу бічних кісок.
2
Овальная увігнута лінія вийти, якщо за один прийом закривати різну кількість петель. Для цього загальне число петель розділіть на 4 частини. Якщо вийде залишок, додайте його до петель першої частини біля бічного шва. У першій групі завжди буде не менше 4-6 петель.
3
Петлі трьох частин, крім 1-й, розділіть на групи. Петлі 2-ї частини розділіть на 3, закривайте по три петлі в ряду. Петлі 3-й частині поділіть на 2, значить треба закривати по 2 петлі. 4-а частина закривається по одній петлі через рівну кількість рядів.
4
Отримані результати розрахунку відобразіть на викрійці.
5
Зв'яжіть поличку до пройми, закрийте на початку лицьового ряду всі петлі першої частини. Дов'язати ряд, пров'яжіть виворітний ряд і на початку нового лицьового ряду закрийте поспіль 3 петлі. Таким чином, почнете провязивать петлі другої частини. Усі наступні убавленія робіть з розрахунку на початку кожного лицьового ряду.
6
Петлі 4-ї групи зменшуйте через один особовий ряд по одній. Зробіть зменшення на початку лицьового ряду, пров'яжіть його до кінця, потім зв'яжіть виворітний ряд, потім ще раз лицьової і ще один виворітний. Тільки на початку третього лицьового ряду зробіть чергове зменшення. Не забувайте стежити за викрійці за кількістю рядів.
Зверніть увагу
Одна пройма оформляється на початку лицьових рядів, а друга - на початку виворітних.
Корисна порада
Щоб лінія пройми виходила плавно, без уступів і куточків, при повороті роботи першу петлю слід не провязивать, а знімати на праву спицю.