Як чистити рубець. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Рубець - це частина шлунка у жуйних тварин. Багато вважають його не придатним в їжу і купують тільки для годування собак. Зовсім дарма! При правильній підготовці рубець дуже смачний і використовується в багатьох блюдах польської та чеської кухні.
Вам знадобиться
  • рубець;
  • сіль;
  • оцет;
  • вода;
  • каструля;
  • спеції.
Інструкція
1
Рубець ви можете придбати в м'ясних відділах ринку, краще шукати його там, де продають яловичину. Іноді вам може попастися погано промитий рубець. У цьому випадку потрібно дуже ретельно промити і очистити його з усіх боків від налиплого соломинок і бруду. Якщо вам потрібно невелику кількість рубця, тоді краще шукати його в магазинах, там він розфасований на невеликі порції.
2
Якщо рубець товстий і жорсткий, то для пом'якшення його потрібно трохи промаринувати в суміші води, солі та оцту протягом 6-8 годин.
3
Потім визначтеся з блюдом, для якого ви готуєте рубець. Іноді він кладеться в блюдо цілком, з верхнім ворсистим шаром, а в деяких рецептах використовується тільки внутрішня м'язова гладка тканина рубця. Якщо вам випав другий варіант, то ворсисту частину потрібно видалити. Робіть це дуже акуратно. Якщо рубець свіжий, то проблем із зняттям шару бути не повинно. Якщо у вас є домашні тварини, то можна не викидати оболонку рубця, а нагодувати їм своїх вихованців.
4
Потім рубець потрібно ретельно натерти сіллю і дати полежати півгодини в прохолодному місці, після чого кілька разів ретельно промити його в проточній воді. Це робиться для видалення стороннього запаху, який може бути при варінні.
5
Наріжте промитий рубець на великі шматки і помістіть його в каструлю з холодною водою. Як тільки вода закипить, почекайте близько п'яти хвилин, а після цього зніміть каструлю з вогню, злийте воду і знову ретельно промийте рубець.
6
Потім налийте в каструлю воду, посоліть її, додайте знову помістіть рубець на плиту в холодну воду і тепер його потрібно проварити протягом 3-4 годин. Готовність рубця визначається так: проколіть його виделкою, він не повинен при цьому пружинити.
7
Після того, як рубець зварився, остудіть його і наріжте залежно від рецепту.