Як вибрати висловухого кошеня.

Породи кішок не перестають дивувати і радувати своєю різноманітністю. Дуже вишуканий вибір: це скоттиш-фолд - шотландський висловухий кошеня. Кішки цієї породи відрізняються незвичайною зовнішністю: опущені вушка надають котячої мордочці зворушливий і виразний вигляд. Що ж необхідно врахувати, вибираючи для себе кошеня такої породи?
Інструкція
1
Чим старше шотландський кошеня - тим більше у вас шансів оцінити його по достоїнству, особливо якщо ви обираєте майбутнього виробника. У віці 1-2,5 місяці - всі кошенята зворушливі і чарівні, і оцінити їхні переваги й недоліки вкрай складно. А ось котячий підліток у віці від 3-х місяців вже може бути гідним об'єктом для вивчення. Після 3-х місяців кошенята втрачають дитяче зачарування, витягуються, і можливі недоліки стають особливо помітними.
2
У ідеального шотландського кошеняти повинна бути товста щекастая мордочка з широко розставленими очима. Що стосується статури, то висловухого «шотландця» відрізняють широка грудна клітка, сильні лапки, товстий і не дуже довгий хвіст. Шерстка у скоттиш-фолдов щільна і коротка. І, звичайно ж, такий кошеня повинен мати маленькі опущені вушка. Пам'ятайте, що вушка у кошеняти можуть з часом підвестися, а от опуститися - ні в якому разі.
3
Перевірте, чи немає на носику скоттиш-фолда горбинки. Візуально це визначити складно - в юному віці носик з майбутньою горбинкою просто виглядає коротше. Але перевірку можна провести, провівши пальцем по носику кошеня від чола до мочки. Якщо горбинки не передбачається, ви відчуєте зовсім гладку поверхню. Прощупайте хвостик, щоб перевірити, чи немає на ньому вузлів і заломів. Зверніть увагу на зубки: правильний прикус повинен бути ножицеподібним. Втім, якщо ви хочете взяти кошеня в якості звичайного домашнього улюбленця і не плануєте брати участь у виставках, може взяти будь-якого вподобаного вам малюка у віці близько 2-х місяців.
4
Не забувайте також і про ознаки, що відрізняють здорового кошеня. Це чиста, щільна, густа і блискуча шерсть, ясні очі без виділень. Чи не посоромилися заглянути кошеняті в вушка і під хвостик, перевірити, чи немає запалення слизових оболонок, забруднення. Зверніть увагу також на животик малюка: він повинен бути м'яким, навіть якщо кошеня недавно поїв. Щільний і тугий живіт може виявитися ознакою глистової інвазії. Здоровий кошеня активний і грайливий, з цікавістю реагує на все, що відбувається навколо.
Зверніть увагу
Не економте на вартості кошеня, якщо хочете придбати гідне виставкове або племінна тварина. З порядним і гідним заводчиком породистого кошеняти немає сенсу торгуватися, умовляючи зменшити ціну. Якщо ж уже вам починають пропонувати знижки, є сенс насторожиться: можливо, у даного кошеня є приховані недоліки.
Корисна порада
Бувають випадки, що у шотландських кошенят вушка трохи піднімають від спеки, тому намагайтеся робити свій вибір в прохолодні пори року, наприклад, восени.
Ви придбали маленького висловухого кошеня, принесли цей пухнастий клубочок додому і від хвилювання не можете підібрати йому ім'я. Але ж так хочеться, щоб вашого котика звали якось по-особливому! Ім'я для кошеняти, як ім'я для людини - дається один раз в житті і назавжди.
Інструкція
1
Насамперед, якщо ви купили кошеня з родоводом, подивіться в його ветеринарний паспорт - там повинна бути вказана кличка, дана йому заводчиком. Зазвичай такі клички дуже складні і довгі, та ще й написані іноземною мовою, так що для того, щоб і вам, і вашому вихованцеві було легше, краще придумати якусь похідну від цього довгого імені кличку. Наприклад, якщо за паспортом вашого котика звуть Ice Cream Lilac Plush, можна, наприклад, називати його плюшу тощо.
2
Якщо ж у вашого кошеняти поки ще немає ветеринарного паспорта, і вся відповідальність за вибором його імені лягає тільки на вас, придивіться до поведінки свого вихованця, можливо, ви помітите якусь характерну для нього особливість і відразу ж придумаєте відповідну кличку.
3
Звичайно, імена на кшталт Муська, Васька або Барсик не відрізняються своєю оригінальністю і навряд чи підійдуть для породистих котів. Можна порадити такі рідкісні клички, як Юлій, Агар, Азазелло, Гарфілд, Гремлин, Балу, Елвіс, Мойсей, Вальтер, Вольф, Густав, Густар, Дантес, Данко, Єнісей, Єлисей, Єрофій, Опанас, Зорро, Зігфрід, Кардинал, Лев , Марсель, Оскар або Орфей для котів і Ада, Ассоль, Агата, Мерилін, Мазда, Барбара, Марта, Майя, Джоконда, Джорджія, Ізольда, Німфа, Нора, Берта, Ума або Умка - для кішок.
4
Досить поширеною є думка, що для кішок необхідно вибирати таку кличку, яка містить шиплячі і свистячі звуки, а інакше тварина не буде відгукуватися на неї. Але це навряд чи є вірним, оскільки кішки не такі дурні істоти, щоб відгукуватися тільки на якісь певні звуки - вони можуть звикнути до будь-якого імені.