Як включити безпечний режим.

Завантаження операційної системи в безпечному режимі дозволяє виявити неполадки системи, які могли з'явитися в результаті неправильних дій користувача або конфлікту програмного забезпечення. У безпечному режимі можна запустити відновлення системи, повернувши її до повністю робочого стану.
Інструкція
1
Отже, якщо у вас не запускається Windows в звичайному режимі, вам може допомогти запуск системи в безпечному режимі. Щоб включити безпечний режим, натисніть клавішу F8 відразу після включення комп'ютера. На деяких ноутбуках функціональні клавіші (F1 - F12) за замовчуванням відключені і включаються окремою клавішею, часто у вигляді замочка. Після того, як ви натиснете F8, перед вами виникне чорний екран, де білим шрифтом будуть показані варіанти завантаження. Переміщаючись клавішами зі стрілками, виберіть варіант «Безпечний режим» (Safe mode) і натисніть клавішу введення.
2
Після цього, операційна система почне завантажуватися, і перед вами відкриється вікно, яке попереджає про завантаження Windows в безпечному режимі, слід натиснути «ТАК». Через деякий час система повністю завантажиться в безпечному режимі.
Зверніть увагу
Деякі служби та програми в безпечному режимі можуть працювати некоректно, а більшість програм взагалі не зможуть функціонувати.
Корисна порада
В безпечному режимі можна не тільки запустити відновлення системи і повернути її до точки гарантованої працездатності, але і видалити програми або драйвера, що викликали збій системи.
Якщо ваш ПК інфікований вірусами або система дає збій, до наприклад , через невідповідні драйверів, вам може знадобитися запустити комп'ютер в безпечному режимі. Для цього необхідно виконати декілька дій.
Інструкція
1
Вибір безпечного режиму здійснюється в момент завантаження операційної системи. Якщо ваш комп'ютер вимкнений, увімкніть його, якщо перебуває в робочому стані, натисніть на кнопку «Пуск» або клавішу Windows і виберіть в меню пункт «Вимкнення». У вікні клікніть по кнопці «Перезавантаження».
2
У разі якщо з якихось причин ви не можете скористатися кнопкою «Пуск», завершите роботу з допомогою диспетчера задач. Клікніть по панелі завдань правою кнопкою миші і виберіть у спадному меню пункт «Диспетчер завдань» або натисніть клавіші Ctrl, Alt і Del. У вікні диспетчера виберіть у верхньому рядку меню пункт «Завершення роботи» і команду «Перезавантаження». Дочекайтеся, поки Windows збереже налаштування і завершить роботу.
3
Коли почнеться нова завантаження системи, натисніть клавішу F8, потім виберіть зі списку потрібний варіант завантаження і підтвердіть свої дії клавішею Enter. Якщо на вашому комп'ютері встановлено декілька операційних систем, виберіть ту, яку необхідно завантажити в безпечному режимі. Скористатися мишею ви не зможете, тому для пересування по меню необхідно використовувати клавіші зі стрілками.
4
В операційній системі Windows передбачено кілька варіантів безпечного режиму. При простому безпечному режимі завантажуються стандартні системні служби, драйвери клавіатури, миші, монітора і базового відеоадаптера. В режимі з підтримкою мережі на додаток до перерахованого стають доступні мережеві служби і драйвери. В режимі з підтримкою командного рядка замість графічного інтерфейсу користувача з'являється командний рядок.
5
Якщо за допомогою безпечного режиму ви сподіваєтеся усунути неполадки, викликані установкою невідповідного драйвера, спочатку можете спробувати скористатися варіантом «Завантаження останньої вдалої конфігурації». Даний варіант відновлює дані реєстру, збережені при останньому завершенні роботи комп'ютера.