Як зарядити акумулятор.

До розряду батареї приводять тривалий простій автомобіля, несправність електрообладнання, якщо сталося замикання в електрообладнанні, наявність на автомобілі додаткових джерел, які споживають електроенергію, тривале зберігання акумуляторної батареї без підзарядки (більше 30 діб влітку, а взимку - більше 60 діб) .
Інструкція
1
Якщо вам необхідно провести зарядку акумуляторної батареї, то робіть її в провітрюваному приміщенні, тому що під час заряду відбувається виділення вибухонебезпечної суміші кисню і водню. Тому при зарядці акумулятора не підходите до нього з запаленою сигаретою або відкритим вогнем.
2
Щоб зарядити акумулятор, вимкніть двигун і від'єднайте всі споживачі електроенергії. Вийміть з автомобіля акумулятор і від'єднайте (згідно інструкції) електричні кабелі. Відкрийте заливні горловини осередків. З'єднайте позитивний полюс акумулятора і позитивний полюс зарядного пристрою, біля батареї негативний полюс з'єднайте з негативним полюсом зарядного пристрою. Потім з'єднайте провідники, включите в мережу зарядний пристрій. Після закінчення зарядки від'єднайте зарядний пристрій, клеми від'єднайте, починаючи з негативною. Не заряджайте акумулятор високим зарядним струмом. Струм не повинен бути вище 1/10 від ємності акумулятора. У разі глибокого, повного розряду заряджайте малим струмом (1,5-2,0 А). Під час заряду акумулятора періодично перевіряйте напругу, а також температуру і щільність електроліту. Якщо температура електроліту досягне + 45 ° С, то негайно зменшите наполовину силу зарядного струму або зарядний пристрій вимкніть до зниження температури + 30 ° С.
3
Акумулятор буде вважатися зарядженим, якщо і напруга і щільність електроліту дві години залишаються постійними і спостерігається з усіх осередків батареї рівномірне виділення газу. Зверніть увагу, що якщо ви будете зберігати погано заряджений акумулятор, то його пластини зіпсуються і відбудеться їх сульфатація. Якщо такий акумулятор ви будете зберігати ще й при мінусовій температурі, то електроліт замерзне і відбудеться викривлення пластин. Тому зберігайте акумулятор тільки добре зарядженим. Слідкуйте, щоб поверхня акумулятора була сухою і чистою.
Зверніть увагу
Заряджають акумуляторну батарею, якщо щільність у електроліту менше 1,25 г/см3.