Як побороти хропіння.

Хропінням називають звуки, що видаються сплячою людиною при проходженні неконтрольованого дихання через ослаблену піднебінну фіранку. Причин хропіння може бути багато. Це - надмірна вага, при якому жирова тканина зменшує вільний прохід повітря через м'язи гортані, захворювання верхніх дихальних шляхів, при яких людина не в змозі дихати носом, зайва сухість повітря спального приміщення, що також не сприяє здоровому стану носоглотки та ін.
Вам знадобиться
  • - капустяний сік;
  • - мед;
  • - гречана лузга;
  • - тенісний м'ячик;
  • - виконання спеціальних вправ.
Інструкція
1
Народні лікарі рекомендують для лікування хропіння приймати капустяний сік. Візьміть листя свіжої капусти і, пропустивши через м'ясорубку, відіжміть сік. На півсклянки соку додайте столову ложку меду. Випивайте цей склад перед сном.
2
Також народною медициною рекомендується для позбавлення від хропіння спати на подушках, приготованих з гречаного лушпиння. Лузга - це відходи лущення гречаної крупи. Візьміть лузгу гречки і просійте через сито з осередками 4 * 5 мм. Пил та сміття відсіються, залишиться чиста лузга. Зшийте напірник з бавовняної тканини розміром з потрібну вам подушку, потім заповніть його лузгою і прошийте, розділивши на 5-6 відсіків (щоб лузга не збивати в одну купу). Надіньте наволочку на зшиту подушку і спите на ній.
3
Звуки хропіння виробляються у сні в положенні «лежачи на спині». Змінивши позу тіла під час сну на положення «на боці» або «на животі», можна припинити і хропіння. Візьміть тенісний м'ячик і закріпіть його пластиром між лопаток на хребті. Це нехитре пристосування заважатиме хропону людині лягати на спину і виробляти жахливі звуки.
4
Регулярне виконання нескладних вправ, спрямованих на зміцнення м'язів гортані, допомагає позбутися хропіння. Закривши рот і дихаючи через ніс, напружте задню стінку мови і з силою відтягніть мову до горла. Виконуйте цю вправу кілька разів в день, здійснюючи 10-15 рухів мовою. Тим самим значно зміцните небную фіранку, ослаблення якої і викликає хропіння.
5
Також для позбавлення від хропіння рекомендується протягом місяця виконувати, напружуючи м'язи шиї, вимова звуків «і», «и», «у» по 25 разів на день.
Зверніть увагу
Не варто забувати, що хропіння не тільки заподіює неприємності оточуючим храпуна, але і є для нього самого великою проблемою. Відбувається недоотримання клітинами організму кисню, а також може бути симптомом серйозних захворювань в організмі.
Корисна порада
Помічено, що алкоголь, прийнятий перед сном, підсилює хропіння. Куріння та переїдання перед сном також є додатковими факторами хропіння.