Як лікувати розтягнення стопи. Як вилікувати біль при розтягуванні.

Розтягування стопи - частий вид травм при заняттях спортом, при ходінні в незручному взутті або у взутті на високих підборах. Супроводжується розтягнення зв'язок болем і набряками. При подібній травмі важливо правильно надати першу допомогу, щоб лікування стопи пройшло швидше і без наслідків.
Інструкція
1
При розтягуванні стопи відбувається надрив зв'язок, що оточують суглоб. Залежно від його ступеня визначають тяжкість травми. При легкому ступені розтягування ви зможете самостійно пересуватися. Біль буде слабкою, а набряк м'яких тканин - незначним. При другого ступеня розтягування ви будете відчувати біль при русі і з'явиться невеликий набряк. Третя ступінь розтягування, при якій відбувається сильний розрив зв'язок, супроводжується серйозною болем і повною нездатністю пересуватися. Самостійне лікування в даній ситуації проводити не можна. Необхідно відразу викликати швидку допомогу. Пошкодження стопи може супроводжуватися переломом або тріщиною в кістки, тому при будь-якому розтягуванні необхідно звернутися до лікаря і зробити рентген.
2
Незалежно від ступеня травми, забезпечте спокій стопі. Зніміть взуття і шкарпетки. Покладіть ногу на невеличке підвищення. Підкладіть під стопу м'яку тканину і прикладіть лід. Лід сповільнить кровообіг і зменшить набряк. По-можливості зафіксуйте стопу еластичним бинтом або шиною. Еластичний бинт кріпиться у вигляді вісімки. Одна петля проводиться під стопою, а друга - йде на гомілку. Намагайтеся не рухати стопою і не напружуйте м'язи, інакше травмуєте зв'язки ще більше. Транспортування потерпілого проводиться в горизонтальному положенні.
3
Для лікування стопи використовується ультразвук, анальгетики для зняття болю і запалення, спеціальні мазі. З мазей найпоширеніші - «Индовазин», «Троксевазин», «Диклофенак», «Фастум-гель». Мазь наноситься три рази на день на неушкоджену шкіру. Потім стопа фіксується еластичним бинтом. Курс лікування становить 7-14 днів. Перші два дні на стопу прикладається лід 3-4 рази на день по 20 хвилин. На третій день, коли спаде набряк, можна проводити масаж стопи і робити компреси з горілки. В період лікування бажано дотримуватися домашній режим і уникати будь-яких навантажень на стопу.