Як видалити клей зі стелі.

Перш ніж почати обробку стелі в процесі ремонту квартири, його необхідно підготувати. Підготовка поверхні обов'язкова в будь-якому випадку, незалежно від того, чи будете ви фарбувати стелю, білити, обклеювати шпалерами або кріпити на нього нову плитку. Дуже великі незручності виникають, якщо на стелі є сліди старого клею від колишньої плитки або шпалер. Для того щоб впоратися із залишками клею, доведеться попрацювати.
Вам знадобиться
  • - шпатель;
  • - щітка;
  • - губка;
  • - ємність (відро);
  • - гаряча вода;
  • - наждачний папір;
  • - драбина.
Інструкція
1
Якщо на стелі наклеєні старі шпалери, зніміть їх і видаліть сліди клею. Намочіть шпалери кілька разів гарячою водою і відокремте від стелі металевим скребком або шпателем. Якщо шпалери погано намокають, подрежьте їх, щоб вода легше проникала в матеріал. Використовуйте для виконання робіт сходи-драбину, забезпечивши її гачком їх сталевого дроту, на який зручно буде підвішувати ємність з водою.
2
Якщо старі шпалери не піддаються видаленню з першого разу, додайте у воду спеціальний склад для видалення шпалер, який можна придбати в будівельних магазинах. Намочені шпалери залиште на деякий час (приблизно на півгодини), а потім знову змочіть водою. Для змочування старих шпалер добре підходить щітка або губка великих розмірів.
3
Видаливши старі шпалери і їх залишки, поверхню стелі промийте водою, використовуючи широку кисть. Пензлем намочіть близько 2-3 кв.м. поверхні і залиште на кілька хвилин, щоб стеля ввібрав вологу. Потім широким шпателем очистіть поверхню від слідів побілки і старого клею. У деяких особливо складних випадках для зняття слідів фарби і клею доцільно використовувати спеціальну дротяну щітку з металевим ворсом.
4
Тепер размойте поверхню пензлем, добре змоченою у воді, щоб звільнити стелю від нашарувань, дрібних частинок і пилу. Замість пензля ви можете використовувати губку великих розмірів, прив'язану до довгій палиці. Враховуйте при цьому, що стара клейова фарба змивається водою, а ось дисперсійні фарбу необхідно зскрібати.
5
Вимийте очищену поверхню стелі з милом, висушіть і обробіть наждачним папером.
6
При виконанні кожного етапу робіт уникайте поспіху. Не старайтесь видалити старий клей за один раз, розділіть стеля на дільниці і методично обробляйте їх один за іншим.