Як прибрати скрип у взуття. Скрипить нове взуття.

Купуючи нове взуття, зокрема шкіряні дорогі вироби, багато людей стикаються з проблемою скрипу при ходьбі. Що ж робити в таких випадках, як прибрати скрип у взутті, адже не будеш же викидати обновку, не встигнувши поносити її? Не варто засмучуватися: прибрати скрип, який видає нове взуття, можна без праці і в домашніх умовах, не вдаючись до роботи взуттєвих майстрів.
Вам знадобиться
  • - Оліфа;
  • - ганчірочка;
  • - касторове або рослинне масло;
  • - гусячий жир;
  • - фен;
  • - віск (можна використовувати звичайну свічку).
Інструкція
1
Змочіть тряпочку простою водою. Поставте на мокру ганчірку взуття (туфлі, чоботи, босоніжки і т.д.) і залиште її на всю ніч. Під впливом вологи шкіряний виріб розм'якшиться, і скрип пройде сам собою. Однак через деякий час є ймовірність, що від взуття знову буде виходити противний скрип. В такому випадку, якщо скрип з'явиться знову, зробіть ряд наступних дій.
2
Розігрійте підошву скриплячому взуття за допомогою оліфи до гарячого стану. Якщо оліфи не знайшлося, можна використовувати рослинне або касторове масло, яке необхідно ретельно втерти в підошву. Виробляючи такі дії, будьте дуже уважні, щоб випадково не зіпсувати дороге взуття - розігрівати варто тільки підошву, не торкаючись верхній частині взуття.
3
Витримайте після просочення взуття протягом доби. У разі, якщо, надівши взуття, ви відчули неприємне печіння, слід протерти підошву розчином оцтової кислоти (3%), щоб повністю усунути оліфу, з якою ви, швидше за все, трохи переборщили. Для натирання підошви досить кілька крапель цього засобу.
4
Візьміть звичайний фен для волосся, включите його на середню потужність, продміть теплим повітрям зовні і всередині взуття, тим самим трохи розігрів підошву. Виконувати такі дії слід з протягом 5-7 хвилин. Розімніть після процедур з феном підошву свого взуття. Взуття після цього стане зручною і м'якою, а скрип зникне назавжди.
5
Якщо ж скрипить НЕ підошва, а сама шкіра взуття, тут допоможе гусячий жир, яким необхідно ретельно обробити весь зовнішній шар взуття. Крім того, щоб взуття жодним чином не втратила первозданний вигляд і блиск, можна змішати гусячий жир з воском в пропорції 3: 1, попередньо розплавивши віск і додавши в нього жир.
6
Шви шкіряних виробів можна просочити розігрітим касторовою олією або гарячим воском. Виконавши всі вищевказані дії, можете сміливо надягати свої чобітки або туфельки і назавжди забути про неприємний скрипі.
Вибираючи нове взуття, покупець найчастіше уважно її розглядає і міряє. І все ж, на жаль, деякі її дефекти можуть бути відразу не видно. Людина може навіть проходити кілька днів в куплених чоботях , а потім раптом виявляється, що один чобіт чи обидва одразу починають огидно скрипіти. Чи можна позбутися цього недоліку? У багатьох випадках людям це вдається зробити, але не завжди.
Вам знадобиться
  • - тваринний жир;
  • - віск;
  • - рослинне масло;
  • - фен.
Інструкція
1
Якщо з якоїсь причини замінити браковані чоботи ви не можете або не хочете, спробуйте розібратися, в чому справа, і усунути дефект самостійно. Іноді чоботи скриплять, якщо дратва (нитки, якої зшивалися деталі) занадто туго і нерівномірно затягнута. Коли ви ходите, підметка змінює свою форму нерівномірно, що і призводить до скрипу. Тут змінити ви нічого не зможете: ходите активніше - дратва трохи розтягнеться, і скрипіння припиниться.
2
Уважно досліджуйте шкіру, з якої зроблені чоботи. Вона може бути теж однією з причин видання неприємних звуків, якщо в ній самій є які-небудь тріщини, здуття та інший шлюб. Або при шиття взуття в неї потрапили земля, пісок та інші сторонні частки. В цьому випадку скрипіти може один чобіт і, на жаль, є велика ймовірність того, що ніякі заходи до позитивного результату не приведуть.
3
Спробуйте обробити поверхню шкіри тваринним жиром або його сумішшю з розплавленим воском. Жиру в цій суміші має бути в три рази більше. Нанесіть її на шкіру і залиште на добу. Гарячим воском або касторовою олією ви можете просочити на чоботях також всі шви.
4
Не забувайте щодня доглядати за своїми чобітьми за допомогою спеціальних кремів. Вони можуть допомогти надати шкірі велику еластичність і м'якість, і скрип поступово зникне.
5
Якщо скрип чутно, коли ви сгибаете в руках підошву чобіт, спробуйте віднести їх у взуттєву майстерню, оскільки можливо, що винен в звуковому ефекті погано зафіксований або негідний супінатор, і його заміна вирішить проблему.
6
Від скрипу шкіряної підошви можна позбутися трьома поширеними способами: - розігрійте якесь масло. Підійдуть соняшникова, оливкова, рицинова, лляне і оліфа. Нанесіть кілька його крапель на підошву і добре їх втирайте. Залиште чоботи змазаними на ніч, а потім обробіть підошву 3% розчином оцту; - змочіть ганчірку водою і поставте на неї ваші чоботи на ніч. Можливо, на наступний ранок вони вже не будуть скрипіти. Але, швидше за все, цю процедуру вам доведеться повторити ще кілька разів; - нагрівайте підошву феном зовні і всередині і розминайте її в руках. Ця процедура трудомістка, тому доручіть її чоловікові. Повторити її доведеться кілька разів.
7
Видавати скрип може і устілка чобіт. Спробуйте її вийняти і ретельно протерти сухим милом чобіт всередині і зворотну сторону устілки.
Корисна порада
Якою б не була причина скрипу, фахівці шорний справи вважають, що таке взуття виготовлена з порушенням технології або з неякісного матеріалу, тому найкраще, що ви можете зробити - це віднести ваші чоботи туди, де ви їх купували. Не соромтеся і вимагайте заміни на нову пару.