Як навчитися розуміти годинник.

У дитини, як правило, інтерес до годинника прокидається у віці чотирьох-п'яти років. Якщо ж ваш малюк став звертати увагу на циферблат ще раніше, не відкладайте процес навчання і починайте розповідь, підносячи матеріал в ігровій формі.
Вам знадобиться
  • Годинник, таймер
Інструкція
1
Почніть розповідь про принцип роботи годинника з веселої гри з таймером: так дитина хоча б поверхово відчує, скільки за тривалістю займає одна мінута.После того, як ваш малюк відчує її хронометраж, поставте таймер на більш тривалий часовий проміжок. Попросіть дитину зробити якусь дію в той момент, коли він вважатиме, що одна хвилина пройшла (запропонуйте йому підстрибнути, хлопнути в долоні або тупнути ногою). Якщо дитина підстрибує кожні 10 секунд, не біда. Продовжуйте тренуватися.
2
Поставте таймер на 30 хвилин, і скажіть дитині, що коли він почує сигнал, це означатиме, що настав час йти на прогулянку. Такий же експеримент виконайте пізніше з 60-ма хвилинами, після чого поясніть дитині, що 60 хвилин - це годину, а 30 хвилин - половина цієї години.
3
Щоб малюк сам вів відлік часу по годинах, навчіть його рахувати до 20, а ще краще - до 60, якщо він цього ще не вміє. Рахунок дозволить йому краще розуміти часові відрізки.
4
Якщо ви вирішили на наочному прикладі показати, як дізнатися час по циферблатним годинах, почніть навчання з розповіді про те, для чого потрібна мала (годинна) і велика (хвилинна) стрілки. Якщо на годиннику є і секундна стрілка, про неї теж треба буде дати інформацію.
5
Розкажіть дитині, скільки секунд в хвилині, скільки хвилин в одній годині, що таке чверть години, півгодини і т.д. Але з «теоретичної» програмою намагайтеся не переборщити. Пам'ятайте, що вся ця інформація за один раз не засвоїться в будь-якому випадку, як би ви цього не хотіли.
6
Періодично показуйте дитині рух годинникової стрілки і пояснюйте йому, якого часу доби відповідає кожен конкретний годину. Рекомендуємо вам при цьому керуватися вже усталеним «сімейним» розкладом. Показуйте дитині час сніданку, обіду, ігор і перегляду мультфільмів, залишаючи приблизно наступний коментар: «... на годиннику 13 годині 30 хвилин, в цей час ми з тобою йдемо обідати ...»
7
Щоб навчитися розуміти час по електронному годиннику, дитина повинна в першу чергу знати, як пишуться цифри. Якщо з цим у вашого малюка все в порядку, поясніть йому виміру часу (секунда, хвилина, година, півгодини), після чого вже можна переходити до практики. Показуйте дитині дисплей електронних годин і говорите (або запитуйте) який годину вони показують.