Як справлятися з фобіями.

Що таке фобії? Це нав'язливі страхи. У кожного вони свої. І причини виникнення фобій різні. Але існує кілька загальних методик, для того щоб боротися з проявами страху. У будь-якому випадку, яку б методику ви не вибрали, пам'ятайте, що повне лікування можливо тільки за допомогою досвідченого психотерапевта.
Інструкція
1
Найчастіше пропонують використовувати для лікування транквілізатори. Ви можете скористатися цією методикою, але врахуйте, що безсистемний і безконтрольний прийом препаратів не надає потрібної дії, а, навпаки, призводить до придбання залежності. Через це лікування обмежене в часі і триває не більше двох тижнів.
2
Вам варто звернути увагу на ті клініки, де вам запропонують поєднувати медикаментозне лікування з роботою психотерапевта. Ефект від такого лікування буде набагато вище. Крім того, під час занять з фахівцем ви отримаєте підтримку і зможете зрозуміти причину виникнення страху і позбутися від нього назавжди.
3
Спробуйте впоратися з вашим страхом самостійно. Перший етап лікування полягає в тому, що ви повинні відслідковувати всі свої негативні думки. Це допомагає зрозуміти, чи існує у вашій фобії реальне підгрунтя. При цьому намагайтеся знайти в цих думках позитивний ефект. Наприклад, ви вважаєте, що всі навколишні сміються над вами. Як тільки у вас виникла ця думка, постарайтеся витягти з неї користь. «Так всі сміються наді мною, але від цього я стаю сильнішим. Я здатна подолати насмішки і домогтися від життя більше, ніж вони ». Далі вам слід відвідувати спеціальні тренінги, на яких ви подолаєте страх спілкування і навчіться безбоязно підтримувати розмову. І на останньому етапі вас навчать відкриватися назустріч спілкуванню.
4
Позбувайтеся фобії маленькими кроками. Чи не протестуйте проти нав'язливого страху, а спробуйте з ним домовитися. Як тільки у вас проявляється фобія, скажіть їй: «Я тебе не заперечую. Але зараз у мене зовсім немає часу. Через годину я звільнюся і подумаю про тебе ». Призначивши для себе час спілкування зі страхом, намагайтеся відкласти думки ще на годину. Коли відчуєте, що не справляєтеся з ситуацією, випустіть вашу фобію на свободу. Після того, як страх залишить вас у спокої, знову починайте домовлятися з ним. Намагайтеся збільшити розрив між нападами страху.
Нав'язливі стану, або фобії як їх ще називають, дуже поширене явище сучасного суспільства. Вони зустрічаються тим частіше, чим більше мегаполіс, в якому живе людина. Багато людей навіть не усвідомлюють безпричинності своїх побоювань. Часто фобії беруть свій початок ще в дитинстві або юності і стають постійними супутниками життя. Тим не менше, їх присутність часто заважає нормально сприймати події, що відбуваються і повноцінно насолоджуватися життям.
Інструкція
1
Фобії - це стійкий нав'язливий страх, який інтенсивно проявляється, але не раціональний, т.к. не має зв'язку з реальною ситуацією, а лише з її сприйняттям. Існує безліч видів нав'язливих станів. Наприклад, фобії, пов'язані з боязню простору, закритого чи відкритого. Досить великий відсоток страхів складають всілякі социофобии, наприклад, боязнь насмішок, публічних виступів, страх почервоніти, заговорити з незнайомою людиною, втратити коханого або близької людини і т.д.
2
Під впливом громадської думки може сформуватися страх заразитися невиліковною хворобою, такий як рак або СНІД (нозофобія). У літніх людей або у тих, хто зайнятий на небезпечних для життя роботах нерідко зустрічається страх смерті (танатофобія). До серйозних психологічних і деколи фізичних страждань призводять сексуальні фобії, такі як страх дефлорації, імпотенції, інтимного проникнення та інші. Страх завдати шкоди близьким людям або собі часто притаманний одному з членів сім'ї, якого пригнічують і тривалий час пригнічують.
3
«Контрастні» фобії полягають у страху зробити вчинок, обвинувачений в конкретному місці або суспільстві, який виставить людини в поганому світлі. Буває й таке, що людина боїться злякатися своїх же вчинків, причому сам не знає, яких конкретно і чому. Це так звані фобії фобій.
4
Можна було б і не звертати уваги на різних нав'язливих станах, якби не панічні атаки, якими вони часто супроводжуються. Це і прискорене серцебиття, і утруднене дихання, які можуть призвести як до серцевого нападу, так і до асфіксії, якщо їх вчасно не блокувати.
5
Якщо ви відчуваєте подібні відчуття, і у вас майнула думка, що причина вашого страху не в реальну подію (біжить на вас скажений собака, машині, переїзної дорогу на високій швидкості, зірвався ліфт), а в гіпотетичній можливості, що щось піде не так, для вас є кілька простих правил.
6
У разі нападу панічної атаки, робіть сильні короткі вдихи носом і повільні видихи ротом не менше 8-10 разів. Так ви зможете прийти в норму і оцінити реальну небезпеку, а потім вчинити, як потрібно.
7
У деяких випадках у боротьбі зі страхом допомагає використання арт-терапії. Наприклад, намалюйте свій страх на папері або опишіть на сторінці зошита. Проговорите, що саме ви зображує хоча б самому собі. Потім спаліть або розірвіть ваше «чудовисько» (знищіть будь-яким бажаним методом). Після цього ви обов'язково відчуєте себе набагато щасливішими.
8
Радикальний метод впоратися зі своїми фобіями - це піти їм назустріч. Наприклад, займіться скелелазінням або політайте з парапланом, якщо ви боїтеся висоти; залишайтеся періодично в темряві, якщо вона - ваш «демон»; станьте пожежним і рятуйте людей від пожеж, якщо ви боїтеся вогню.
9
Якщо самостійно впоратися зі страхами не вдається, але ви відчуваєте, що вони заважають вам, зверніться до професіонала, який буде вже більш грунтовно розбиратися з причинами ваших нав'язливих станів, тому вони часто є вершиною айсберга і мають глибинні корені.