Як зробити укол дитині.

Щоб зробити укол дитині, вам не обов'язково кожен раз викликати медсестру. Така процедура будь матусі під силу, а маляті буде приємніше, якщо укол ставити буде рідна мама, а не чужа тітка!
Вам знадобиться
  • - ліки;
  • - одноразовий шприц;
  • - ватні тампони;
  • - медичний спирт;
  • - медична бритва або пилка для нігтів.
Інструкція
1
Вимийте руки з милом. Тампончиком, змоченим у спирті, протріть шийку ампули, потім надпілов пилянням або бритвою скло в тому місці, де ампула звужується. Оберніть ампулу тампоном і надломити скло.
2
Приготуйте одноразовий шприц, наберіть в нього ліки, потрясите шприц, щоб всі бульбашки повітря пішли в голку. Щоб упевнитися, що в ємності тільки рідина, натиснете на поршень, щоб на кінчику голки з'явилася крапелька ліки.
3
Закрийте голку ковпачком так, щоб руками не торкатися голки. Відкладіть шприц в сторону.
4
Покладіть дитину спинкою вгору. Зробіть невеликий масаж попки, так ліки буде краще всмоктуватися, і ніяких синців не з'явиться.
5
Подумки розділіть сідницю на чотири частини. Укол потрібно зробити у верхній зовнішній квадрант. Так ви не зачепите ні нерв, ні кровоносну судину, ні кістка. Протріть два рази шкіру малюка тампончиками, змоченими в спирті.
6
Візьміть шприц. Великий палець повинен знаходитися на поршні, вказівними і середніми пальцями зафіксуйте корпус шприца.
7
Лівою рукою трошки розтягніть шкіру, а правою зробіть укол. Шприц повинен розташовуватися перпендикулярно тілу дитини. Укол робіть швидко, заганяючи голку шприца в шкіру на три чверті. Вводите ліки повільно.
8
Коли ви видавіть шприц, візьміть новий тампончик, змочений в спирті, і притисніть місце, де голка входить в шкіру. Після цього витягуйте шприц. Знову злегка помасажуйте шкіру дитини.
Зверніть увагу
Не показуйте малюкові свого страху! Зберігайте спокій і готуйте шприц так, щоб дитина його не побачив.
Корисна порада
Якщо лікування припускає декілька уколів, на ніч на сідниці робіть йодну сітку. Намагайтеся колоти по черзі: наприклад, вранці в праву сідницю, ввечері - в ліву.