Як зробити магнітний двигун.

Не всі різновиди теплових двигунів придатні для практичного застосування. Деякі з них можна використовувати лише для демонстрації цікавих фізичних явищ. Один з таких двигунів використовує явище втрати феромагнітним матеріалом здатності намагнічуватися при нагріванні до температури, що перевищує точку Кюрі.
Інструкція
1
Візьміть найменший магніт з редкоземельного сплаву, який тільки зможете знайти. Звертайтеся з таким магнітом обережно, оскільки він настільки сильний, що здатний завдати травму. Врахуйте, проте, що в ході цього досвіду він повністю розмагнітиться. Тому використовуйте такий магніт, який не шкода зіпсувати. У ньому має бути отвір.
2
Зробіть із сталевого дроту підставу гойдалок-маятника. Використовувати для цього дерево, як на ілюстрації, не рекомендується, оскільки воно є пальним. На цій підставі підвісьте магніт, протягнувши через отвір в ньому дріт тонший, і обов'язково мідну.
3
Збоку закріпіть великий звичайний слабкий магніт таким чином, щоб маленький рідкісноземельний до нього притянулся. Кут відхилення маятника з маленьким магнітом від вертикальної осі повинен бути зовсім невеликим - недостатнім для того, щоб маленький магніт, коли маятник прийде у вертикальне положення, не зміг притянуться великим магнітом, але достатнім для того, щоб в цьому положенні маятника він щоразу надаватися поза полум'я свічки.
4
Поставте під рідкісноземельний магніт запалену свічку. Будьте обережні при поводженні з нею. Коли вона розігріє його до температури, що перевищує точку Кюрі, той не тільки розмагнітиться, але і втратить здатність притягуватися великим магнітом. Маятник прийме вертикальне положення, і магніт опиниться поза полум'я і почне остигати. Коли ж він охолоне, то, хоча і не намагнітиться, але знову придбає здатність притягуватися великим магнітом. Прітянувшісь, він виявиться над полум'ям свічки, і цикл повториться. Коливання маятника триватимуть до тих пір, поки свічка не приберуть, або вона не догорить.
5
У даному досвіді важлива не залишкова намагніченість маленького магніта, а його здатність притягуватися. Хоча перше з цих його властивостей виявиться в перші ж миті досвіду втраченим безповоротно, друге буде відновлюватися щоразу, коли магніт перебуває поза полум'я. Це означає, що з одним і тим же маленьким магнітом даний досвід можна повторювати необмежену кількість разів.