Як написати бюджет.

Бюджет - це документ, в якому детально описані джерела витрати грошових коштів. Він буває дефіцитним, коли коштів виявляється замало, і профіцитним, коли кошти ще й залишаються. Як же написати бюджет?
Інструкція
1
Зберіть необхідну інформацію. Знайдіть бюджет минулого року, якщо ви не першопроходець, і вивчіть уважно його проколи. Також визначіться, чи всі статті підходять на сьогоднішній день. Запитайте поради у колег, приміром, про великі майбутні витрати і перспективи розвитку фірми. При можливості проконсультуйтеся з фахівцями. Дізнайтеся також кількість співробітників, систему оплати праці, в т.ч. і преміювання, прийняті правила звільнення та найму працівників. Обов'язково обговоріть з керівником питання, які без вищої ланки вирішувати не можна.
2
Складіть бюджет. Визначте статті основного документа і систематизуйте їх: прогноз продажів, бюджет виробництва, бюджет запасів, бюджет комерційних витрат, бюджет постачання, бюджет витрат основних матеріалів, бюджет прямої заробітної плати, бюджет непрямих виробничих витрат, бюджет собівартості, бюджет доходів і витрат, прогноз виручки, прогноз балансу, проект інвестицій і бюджет руху грошових коштів. Як можна докладніше розпишіть кожен з розділів основного бюджету.
3
Пишіть бюджет з тимчасовою визначеністю. Найкраще складіть його на рік і розбийте по місяцях. Розпишіть можливі варіанти вирішення кожної з проблем. Чи не розписуйте в статтях детально незначні витрати, наприклад, купівлю ластиків для працівників офісу.
4
Оформіть бюджет таким чином, щоб статті легко сприймалися і були б основою для прийняття рішень управлінської ланки. Розбийте його на підгрупи і розташуйте їх по ієрархії.
5
Узгодьте дії з усіма рівнями організації. Кожен працівник, відповідальний за ту чи іншу ділянку роботи, обов'язково повинен бути проінформований про майбутні завдання і шляхи її вирішення.