Як дізнатися, що пише комп'ютер чи ні.

Далеко не всі користувачі, які купують комп'ютер, мають хоча б базові уявлення про нього. Для багатьох більшість термінів і понять є малознайомими. Наприклад, купивши комп'ютер, такі люди починають задаватися питанням, що пише чи є у них комп'ютер чи ні? За недосвідченість вони просто не знають, що комп'ютер не може бути пишучим або НЕ пишучим, а можливість записувати з нього інформацію залежить від характеристик тільки одного комп'ютерного комплектуючого.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - оптичний привід.
Інструкція
1
Можливість записувати інформацію з комп'ютера на диски залежить від оптичного приводу (накопичувача) комп'ютера. Саме тип приводу визначає його функціональність. Для того щоб дізнатися, чи є ваш привід пишучим, відкрийте "Мій комп'ютер». Подивіться на значок вашого накопичувача, поруч написаний його тип. Якщо наприкінці типу приводу є напис RW, значить з його допомогою можна записувати інформацію на диски. Також може бути ситуація, коли в назві типу накопичувача написано Multi. Це також означає, що оптичний привід має функцію запису інформації на диски.
2
Також більш детальну інформацію про тип приводу і його моделі можна дізнатися таким способом. Натисніть по значку «Мій комп'ютер» правою кнопкою мишки. У контекстному меню виберіть команду «Властивості». Далі виберіть «Диспетчер пристроїв», а в ньому знайдіть пункт DVD і CD-ROM. Натисніть по стрілочки поряд з цим пунктом. З'явиться назва моделі вашого приводу. Перше слово - це фірма-виробник накопичувача, наступні літери позначають його тип. Якщо написані літери DRW, це означає, що привід може записувати інформацію як на DVD-диски, так і на CD-диски.
3
У разі якщо зазначені літери CRW, значить, накопичувач може читати тільки диски формату CD. Відповідно, записувати інформацію можна також тільки на CD-диски. Якщо написано CD-ROM, це означає, що привід може читати диски формату CD. Але записувати на них інформацію неможливо. Також можливий варіант DVD-ROM. Якщо у вас такий випадок, то ваш накопичувач може читати диски форматів як CD, так і DVD. Але записувати інформацію на них за допомогою такого типу приводу також неможливо. Ще можна зустріти позначення CD/DVDW. Такі приводи читають і CD-носій, і DVD. Здійснювати запис також можна на обидва типи оптичних носіїв.
Корисна порада
Якщо у вас виявився не пишучий привід, нічого страшного. Його можна швидко замінити на пишучий. Тим більше, зараз ціни на них невисокі. А заміна приводу - справа кількох хвилин.