Як замінити грубку на ВАЗ 2107. Як замінити радіатор грубки ваз.

Найчастіше про обігрівач згадують при настанні осінньо-зимового періоду або при появі охолоджуючої рідини в салоні автомобіля. Несправності системи опалення завжди створюють дискомфортную обстановку в машині і псують настрій водієві та пасажирам. Заміна грубки на автомобілі ВАЗ-2107/2106/2105 однакова і відрізняється трохи більшою складністю в порівнянні з заміною грубки на ВАЗ-2101/2102.
Вам знадобиться
  • - дві нові гумові прокладки для крана отопітеля і патрубка радіатора;
  • - два черв'ячних хомута діаметром 16-23 мм;
  • - охолоджуюча рідина;
  • - набір ключів і викруток.
Інструкція
1
Перед проведенням робіт вимийте моторний відсік автомобіля. Встановіть його на рівну горизонтальну площадку і зафіксуйте стоянковим гальмом. Двигун повинен знаходитися в холодному стані. При виконанні робіт попутно зачистите все різьбові і кріпильні з'єднання від корозії і забруднень за допомогою металевої щітки. Обробіть їх гасом або мастилом. Злийте охолоджуючу рідину з двигуна. Під всі патрубки підкладіть ганчір'я.
2
Відкрийте моторний відсік і за допомогою викрутки послабте всі хомути на шлангах, підвідних і відвідних охолоджуючу рідину до опалювачі. Потім зніміть ці шланги з патрубків радіатора і краника грубки. При цьому з патрубків і шлангів допускається витікання деякої кількості охолоджуючої рідини.
3
За допомогою торцевого ключа «на 7» відкрутіть два самореза, що кріплять ущільнювач до кузова. Зніміть ущільнювач з патрубків. Від'єднайте тягу приводу від краника грубки. Акуратно зніміть кожух електровентилятора обігрівача. Для зняття радіатора отопітеля, виведіть його патрубки з отворів в щитку моторного відсіку.
4
Два болта, що кріплять патрубок відведення охолоджуючої рідини, відверніть накидним ключем «на 10» і зніміть сам патрубок. Знайдіть гумову прокладку, ущільнюючу з'єднання патрубка і радіатора грубки. При складанні цю прокладку слід замінити на нову. З радіатора отопітеля зніміть краник.
5
Перед установкою радіатора отопітеля всі старі гумові прокладки і хомути викиньте і встановіть нові. Всі зняті деталі і вузли системи опалення встановлюйте в порядку, зворотному зняттю. Перед заливкою охолоджуючої рідини в двигун, важіль управління краном грубки переведіть в крайнє праве положення.
6
Залийте охолоджуючу рідину в двигун до необхідного рівня і проведіть контрольну перевірку герметичності всіх з'єднань. При необхідності, підтягуйте з'єднання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Qm4cCubtK8g
Зверніть увагу
Як правильно зробити заміну охолоджуючої рідини. Завод виготовлювача рекомендує замінювати охолоджуючу рідину через кожні два роки експлуатації або через 60 тис. Км пробігу - залежно від того, що настане раніше.
Корисна порада
Зміст ВАЗ 2107-2107i. Заміна охолоджуючої рідини. Згідно рекомендації заводу-виробника охолоджуючу рідину слід замінювати через два роки експлуатації або через 60 тис. Км пробігу в залежності від того, що настане раніше. ПОПЕРЕДЖЕННЯ Застосовуйте охолоджувальні рідини, рекомендовані заводом-виробником (див. Додаток 2). Замінюйте охолоджуючу рідину тільки на холодному двигуні. Охолоджуюча рідина токсична, тому будьте обережні при роботі з нею.