Як визначити максимальний елемент в масиві. Як знайти максимальний елемент в одновимірному масиві.

Якщо обмежитися тільки прикладним аспектом знаходження максимального елемента масиву, тобто не прив'язувати цю операцію до правил, що накладається якимось конкретним мовою програмування, то найпростіше скористатися для розв'язання задачі табличним редактором Excel зі складу пакета програм Microsoft Office. Його можливостей цілком достатньо для роботи з масивами даних, обсяг яких не потребує для обробки застосування програмування.
Інструкція
1
Запустіть табличний редактор і завантажте в нього масив даних, максимальний елемент якого потрібно знайти. Якщо вихідні дані не зберігаються в файлі якогось із «рідних» форматів Microsoft Excel (xls, xlsx і т.д.), то можна, наприклад, зберегти їх у форматі csv-файлу - Excel має гнучкі настройки для розбору даних в таких файлах. А можна просто скопіювати дані масиву в текстовому форматі і вставити в порожню сторінку табличного редактора. Щоб помістити дані в колонку кожен елемент масиву має бути в окремому рядку, а для розміщення їх в осередках одного рядка роздільником повинен бути знак табуляції.
2
Клацніть порожню комірку, в якій ви хочете побачити індекс максимального елемента масиву, а потім натисніть піктограму «Вставити функцію», вміщену лівіше рядка формул над таблицею. У випадаючому списку «Категорія" діалогового вікна виберіть рядок «Посилання та масиви» і в переліку функцій виберіть «ПОИСКПОЗ», а потім натисніть кнопку «OK».
3
Введіть функцію, що здійснює пошук максимального елемента в полі «шукане_значення» - MAKC (). Потім встановіть курсор між дужок цієї функції і вкажіть колонку, що містить введені вами значення масиву. Для цього просто клацніть заголовок цієї колонки. В поле «Просматріваемий_массів» треба вказати цей же діапазон комірок, тобто клацніть той же заголовок ще раз. В поле «Тіп_сопоставленія» обов'язково поставте нуль, а потім натисніть кнопку «OK». Excel знайде максимальне значення у вказаному діапазоні осередків і відобразить номер рядка, який і буде індексом максимального елемента в масиві.
4
Міняйте, якщо це необхідно, дані масиву - введена вами формула вироблятиме повторні обчислення після кожної такої зміни, показуючи індекс максимального елемента після внесених змін.