Як перестати швидко говорити.

Людину, яка занадто швидко говорить, не завжди добре розуміють оточуючі. Вони просто не встигають стежити за його думкою. Крім того, звичка тараторити дуже часто супроводжується іншими мовними дефектами. Мовець не дуже чітко вимовляє деякі звуки, що ще більше ускладнює розуміння. Це особливо важливо тим, хто працює з людьми, будь то працівник дитячого садка, школи або офісу, в якому доводиться спілкуватися з клієнтами. Від зайвої швидкості необхідно позбавлятися.
Вам знадобиться
 • - книга прози;
 • - дитячі книжки;
 • - секундомір;
 • - збірник скоромовок;
 • - збірник логопедичних вправ , якщо потрібно.
Інструкція
1
Почувши запитання, не поспішайте з відповіддю. Порахуйте як мінімум до десяти. За цей час ви встигнете не тільки обміркувати, що сказати, але і підібрати потрібні інтонації. Це особливо важливо, якщо йде серйозна розмова і від ваших слів багато залежить.
2
Вчіться слухати співрозмовника, не перебиваючи. Не поспішайте втручатися, навіть якщо вас щось зачепило. Коли людина уважно слухає і вдумується в чужу мову, він інтуїтивно починає відповідати повільніше, ніж зазвичай.
3
Засічіть час і прочитайте уривок з якої-небудь повісті. Для чистоти експерименту виберіть шматок, який ви добре знаєте. Повторіть вправу, намагаючись прочитати той же уривок за більший проміжок часу. Це вийде, якщо вимовляти слова ясно і чітко. Виконуйте подібні завдання кожен день.
4
Дуже добре, якщо в будинку є маленькі діти. Частіше з ними розмовляйте і читайте їм книжки. Розмовляючи з дитиною, доросла людина інтуїтивно починає вимовляти слова повільно і розбірливо. Інакше дитина його просто не зрозуміє. Намагайтеся читати з виразом, чітко розставляючи наголоси і підкреслюючи сенс. Намагайтеся і з дорослими розмовляти в тому ж темпі, що і з дітьми. Це дуже допомагає офісним працівникам, яким часто доводиться спілкуватися з не надто врівноваженими клієнтами.
5
Не зловживайте мобільним телефоном. Дуже багатьох навчив швидко говорити саме мобільник. Людині хочеться сказати якомога більше за мінімальний проміжок часу, оскільки за кожну секунду з рахунку знімаються гроші. Ця звичка залишається навіть в тому випадку, якщо ви перейшли на безлімітний тариф. Тому намагайтеся телефонувати тільки по справі.
6
Велику користь може принести театральна студія або гурток художнього читання. У театральній студії обов'язково вчать сценічної мови. Звичка чітко вимовляти слова, говорити розбірливо і в середньому темпі залишається у актора і в звичайному житті, навіть якщо він прозаймався в студії не дуже довго. В гуртку художнього читання навчать правильно розставляти інтонації і знову ж говорити зрозуміло і спокійно.
7
Відразу бігти до логопеда навряд чи варто. Зробіть це в тому випадку, якщо заговоривши в повільному темпі, ви виявите у себе ще якісь мовні дефекти. Дуже часто ті, хто швидко говорить, нечітко вимовляють шиплячі - мовний апарат просто не встигає перебудуватися на потрібний звук. Спробуйте виконати кілька вправ. Уявіть, що ваш язик являє собою «чашечку». Надайте йому таке становище. Розслабте його. Повторіть вправу раз десять і робіть його кожен день.
8
З «чашечкою» є ще кілька вправ. Уявіть собі, що ви злизуєте з верхньої губи щось смачне. Ця вправа теж повторіть, не менше десятка разів. Можна просто висувати і засувати «чашечку». Якщо ви нечітко вимовляєте та інші звуки, підберіть підходящі вправи.
9
Дуже допомагають скоромовки. Правда в цьому випадку виходять «скоромовки навпаки». Швидко їх вимовляти ви і так вмієте. Спробуйте зробити це повільно і чітко. Швидше за все, вийде це не відразу, але неодмінно вийде, якщо ви будете себе контролювати.
Зрілість часто виражається в умінні людини поводитися в стресових ситуаціях, характерних для дорослого життя. Дорослий дитина скоріше поведеться імпульсивно, не віддаючи собі звіту в своїх діях. Сучасне суспільство диктує до всіх своїх членів особливі вимоги, коли людям необхідно переставати бути дитиною якомога скоріше і ще в молодості зайняти своє місце під сонцем, демонструючи гідну поведінку, тому так важливо дорослішати як можна скоріше.
Вам знадобиться
 • Чистий спальня
 • Фарба і кисті
 • Приладдя для ремонту
 • Дело (робота, університет і т.п.)
 • Блокнот
 • Ручка
Інструкція
1
Перший крок до того, щоб перестати бути дитиною - організація особистого простору. Спробуйте позбавити свою кімнату від всіх невідповідних дорослій людині речей - постери, плюшеві іграшки, ляльки, моделі автомобілів і т.п. Пофарбуйте стіни вашої кімнати в «серйозні» нейтральні кольори. Залиште в кімнаті тільки найнеобхіднішу меблі - ліжко, робочий стіл, стілець, шафа.
2
Організуйте ваш гардероб. Викиньте всі зношені, улюблені з дитинства светри, видаліть з шафи все футболки з «веселими» аплікаціями і т.п. Залиште декілька комплектів повсякденного одягу, з тієї, в якій ви виглядаєте серйозніше і старше. Спробуйте доповнити свою шафу більш офіційними костюмами.
3
Щоб перестати бути дитиною , почніть щодня вставати в «робочий» час - між 7-9 ранку. Ви повинні вміти робити це самостійно, без чиєї-небудь допомоги. Самі вибирайте підходящу під розпорядок дня одяг і самостійно приводите її в належний стан (прання, прасування).
4
Зрілий чоловік щодня стежить за тим, щоб його ліжко залишалася заправленої вранці, самостійно змінює постільну білизну, миє за собою посуд, прибирає свою кімнату і робоче місце. Вибираючи незалежність від батьків і кого б то не було в питаннях організації свого побуту, ви демонструєте свою зрілість. Якщо ви не знаєте, як виконати ту чи іншу домашню обов'язок, просто попросите один раз когось із близьких розповісти вам, як це робиться.
5
Перестати бути дитиною допоможе нова манера починати день. Щоранку бадьоро вітайте членів своєї сім'ї. Приготуйте і з'їжте свій сніданок, помийте за собою посуд. Якщо ви помітили, що потрібно прибрати зі столу тарілки або сміття - зробіть то без нагадування дорослих.
6
Практикуйте зріле поведінку, коли хтось намагається спровокувати вас. Першою реакцією вашого розуму на подібні дії буде інстинктивний удар, захист. Однак у випадку, коли вам вдасться подорослішати, ви будете більш вдумливо реагувати на спроби вас образити.
7
Приймайте той факт, що ви можете чогось не знати - це свідчення вашого дорослішання. Спостерігайте за поведінкою інших дорослих і намагайтеся задавати питання у випадках, коли ви не розумієте їх вчинків, але не зловживайте цією можливістю. Спроби заховати своє незнання по будь-якому питанню - свідчення інфантилізму.