Як зробити магнітну рідину.

Магнітна рідина твердне в присутності магнітного поля, але знову набуває плинність при його зникненні. Щоб її приготувати, не потрібно нічого, крім магніту, пакета, піску і масла.
Інструкція
1
Загорніть в поліетиленовий пакет магніт. Піднесіть його до піску, наявному на пляжі або в навіть звичайної дитячої пісочниці у дворі вашого будинку. Залізна руда, яка в більшості випадків присутня в піску в невеликих кількостях, притягнеться до пакету.
2
Піднесіть пакет до посудини для збору руди. Витягніть з нього магніт, і руда впаде з поверхні пакета в посудину. Знову загорніть в пакет магніт. Повторюйте операцію доти, поки руди не набереться стільки, скільки її поміщається на долоні.
3
Прийшовши додому, проведіть додаткове очищення руди від піску. Для цього використовуйте лист будь-якого немагнітного матеріалу, а також все той же магніт, загорнутий в пакет. Метод відділення руди від піску використовуйте той же, що і в ході попередньої операції.
4
Візьміть невеликий стаканчик з будь-якого немагнітного матеріалу. Він повинен мати настільки малий обсяг, щоб залізна руда заповнила його приблизно на одну третину. Потім почніть поступово додавати в руду звичайне рослинне масло, одночасно перемішуючи суміш будь-яким немагнітним предметом, наприклад, пластмасовою авторучкою без стержня. Перестаньте додавати масло, коли магнітна рідина буде мати консистенцію сметани.
5
Перелийте всю магнітну рідину в герметичний прозорий посудину з немагнітною кришкою. Не намагайтеся вживати її всередину. Піднесіть до посудини магніт і подивіться, що буде.
6
Спробуйте взяти для магнітної рідини плоский посудину, наприклад, кювету з приклеєною прозорою кришкою. Розмістіть під кюветой електромагніти в бажаної конфігурації. Зробіть для них пристрій управління по будь-якій зручній для вас схемою, наприклад, на основі апаратної платформи Arduino або її клона. Не забудьте про діодах, включених у зворотній полярності паралельно електромагнітам для захисту пристрою управління від екстратокі. Ви отримаєте незвичайний індикатор для своєї конструкції, правда, працювати він буде тільки в горизонтальному положенні.
Магнітним полем є таке силове поле, яке діє на рухомі електричні заряди. Воно може створювати струмом заряджених частинок. Сила магнітного поля , або як її ще називають, силу Лоренца, знаходять за однойменною формулою.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, ручка, калькулятор, вимірювальні прилади
Інструкція
1
Вивчіть формулу Лоренца, видатного голландського фізика. Відповідно до неї, сила, діюча на заряджені частинки, дорівнює добутку швидкості частки на магнітну індукцію поля , помноженому на заряд частинки. Швидкістю частки є векторна величина, яка характеризує те, наскільки швидко переміщається і рухається матеріальна точка в просторі. Магнітна індукція поля представляє собою силову характеристику магнітного поля . Заряд частки, або електричний заряд, визначає здатність тел бути частиною електромагнітного взаємодії.
2
Знайдіть дані, зазначені у формулі для знаходження сили магнітного поля . Щоб знайти швидкість зарядженої частинки, потрібно знати радіус її руху і індукцію магнітного поля . Для знаходження магнітної індукції використовується такий магнітометр, як Тесламетр. Скориставшись цим приладом, можна отримати одне значення, підставляємо в формулу, і друге, провівши деякі розрахунки. Щоб виміряти електричний заряд, скористайтеся електрометром. Цей прилад складається з стрижня і стрілки, що обертається навколо осі, розташованої горизонтально. І стержень, і стрілка закріплені у втулці і поміщені в металевий корпус, який закритий скляними кришками.
3
Проведіть необхідні вимірювання і підрахунки. При роботі з вимірювальними приладами будьте обережні і дотримуйтесь заходів безпеки. Для проведення обчислень користуйтеся калькулятором, а всі дані випишіть на аркуш паперу. Коли ви закінчите з попередніми обчисленнями, перевірте свою роботу. Чим точніше будуть ваші дії, тим правильніше буде відповідь. Крім того, проводити вимірювання з використанням приладів краще двічі, щоб виключити помилку. Підставте отримані дані в формулу і зробіть розрахунки.